Zakup 4GB pamięci - Asus P5W DH Deluxe

(j3ż) #1

Zamierzam zakupić 4GB pamięci do wyżej wspomnianej płyty głównej i zastanawiam się na takimi zestawami:

• OCZ Technology 2x2GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper

• Corsair Twin2X DDR2 2x2GB 1066 MHz CL5 Dominator

• Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 1066MHz CL5

Jaki zestaw waszym zdaniem byłby najlepszym wyborem, ewentualnie jaki inny zestaw w konfiguracji 2x2GB polecalibyście do tej płyty głównej ?? Jako, że płyta obsługuje max pamięć typu: DDR2 800MHz (PC2-6400) to warto jest dokładać kilka złotych do modułów PC2-8500 czy jednak lepszym wyborem przy tej płycie głównej będzie pamięć typu DDR2 800MHz ?? Płyta ma możliwość ustawienia w biosie zegara pamięci RAM na 1067 wiec może warto jest zakupić pamięć DDR2 1066MHz ??

• XP 32 bit nigdy nie zobaczy więcej niż 3.25GB - to już wiem. Z góry dziękuje za pomoc.

(Kambor4) #2

Najlepszy wybór :wink:

Kiepska mobo :stuck_out_tongue:

(Paweł3779) #3

Ile masz pieniędzy na pamięć :?: Te co podałeś są takie sobie.

(Darth ReX) #4

Mushkin Redline 2x2GB 1066MHz.

(Paweł3779) #5

Te pamięci będą bardzo dobrym wyborem, :wink:

(j3ż) #6

Co do kwoty to mógłbym przeznaczyć 370 zł. Darth ReX , chodzi Ci o Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 8:26 został dopisany post przez j3ż

Te muszki nie gryzły by się z moją płytą, bo gdzieś wyczytałem, że niektóry płyty asus'a miały z nimi problemy.

(system) #7

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC - 345 zł

biją na łeb

Mushkin XP2-8000 DDR2

Mushkin XP2-8500 DDR2

http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id ... ocz_reaper

:wink:

(j3ż) #8

Tylko, że test dotyczy modułów 2x1GB na kościach Micron, a nie wydaje mi się, aby obecne zestawy 2x2GB były budowane na takich kościach. Macie jeszcze jakieś inne propozycje bądź sugestie ??

(Patrykss12) #9

Ja mam OCZ Technology 2x1GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper i w zupełności wystarcza i jestem z nich zadowolony.

(system) #10

Wszystko fajnie , pamięci tu proponowane rewrlacja , tylko po co Ci 4 GB pamięci ?

Masz za dużo kasy ?

Z tych 4 to 1 gb wywalasz w błoto , a właściwie kase wydaną na dodatkową pamięć.

Na dzień dzisiejszy jak masz system 32 to w zupełności wystarcza 2x1 GB w dualu. Więcej pamięci na razie żadna aplikacja dla "zwykłych" ludzi nie wykorzysta.

No chyba że profesjonalnie obrabiasz filmy czy grafikę.

(Patrykss12) #11

Szkoda kasy na 2.2gb tak jak powiedział to wacek normalnie nigdy nie wykorzystasz 4gb chyba że obrabiasz profesjonalnie grafike.

(Emilmlo) #12

Ja bym do Asusa pamięci OCZ nie kupił, bo lubią one się gryźć z płytami Asusa.

Nigdy ?? w grach/aplikacjach za jakiś czas wykorzysta te 4GB, ale kupno teraz tyle pamięci jest nie opłacalne.

(Patrykss12) #13

No właśnie.Ale najpierw musi powstać system obsługujący 4 Gb.

(Rng22) #14

a linux nie obsluzy??

(Emilmlo) #15

Obsłuży ale wersja 64 bitowa.

(Patrykss12) #16

No ale Linux... A mi chodziło o Windows,Linuxy będą dobre według mnie ale za kilka lat.

(j3ż) #17

Na dzień dzisiejszy zakup 4GB pamięci może rzeczywiście nie jest opłacalny (nie mówię tutaj o cenie), ale nie planuje tego zakupu na dziś czy na jutro, bądź też na najbliższy weekend (a później odłączę komputer i nie będę już z niego korzystał), a wydatek rzędu 280 zł za Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x2048 MB) 2.1V REDLINE, a kończąc na kwocie 345 zł za OCZ Technology 2x2GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper to chyba nie jest aż tak ogromny wydatek, a nie wydaje mi się, aby pamięci w najbliższym czasie aż tak drastycznie potaniały.

Przeglądając niektóre portale pewna grupa użytkowników z płytami Asus'a miała problemy z pamięciami OCZ czy też wymienionymi wyżej Muszkami, a jak jest np. z Corsair Twin2X DDR2 2x2GB 1066 MHz CL5 Dominator, mogą być jakieś problemy ?? Chyba, że są inne pamięci warte zakupu :slight_smile:

(system) #18

Owszem , pamięci nie kupujesz na "chwilę" ale przez najbliższy rok albo i 2 lata nie sądze byś wykorzystał 4 GB.

A za rok na pewno pamięć będzie tańsza. Teraz lepiej oszczędności wpakować w lepszy zasilacz,grafikę ,procek lub płytę.

Albo iść z kolegami na piwo , lub kupić żonie czy dziewczynie kwiaty czy zabrać ją na lody. :wink:

Na pewno bardziej ci się odwdzięczy kobieta niż nie potrzebna pamięć. :smiley:

(Rng22) #19

to weź zainstaluj viste 64 bit i bedzie gitara