Zakup 4GB pamięci - Asus P5W DH Deluxe

Zamierzam zakupić 4GB pamięci do wyżej wspomnianej płyty głównej i zastanawiam się na takimi zestawami:

  • OCZ Technology 2x2GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper

  • Corsair Twin2X DDR2 2x2GB 1066 MHz CL5 Dominator

  • Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 1066MHz CL5

Jaki zestaw waszym zdaniem byłby najlepszym wyborem, ewentualnie jaki inny zestaw w konfiguracji 2x2GB polecalibyście do tej płyty głównej ?? Jako, że płyta obsługuje max pamięć typu: DDR2 800MHz (PC2-6400) to warto jest dokładać kilka złotych do modułów PC2-8500 czy jednak lepszym wyborem przy tej płycie głównej będzie pamięć typu DDR2 800MHz ?? Płyta ma możliwość ustawienia w biosie zegara pamięci RAM na 1067 wiec może warto jest zakupić pamięć DDR2 1066MHz ??

  • XP 32 bit nigdy nie zobaczy więcej niż 3.25GB - to już wiem. Z góry dziękuje za pomoc.

Najlepszy wybór :wink:

Kiepska mobo :stuck_out_tongue:

Ile masz pieniędzy na pamięć :?: Te co podałeś są takie sobie.

Mushkin Redline 2x2GB 1066MHz.

Te pamięci będą bardzo dobrym wyborem, :wink:

Co do kwoty to mógłbym przeznaczyć 370 zł. Darth ReX , chodzi Ci o Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 8:26 został dopisany post przez j3ż

Te muszki nie gryzły by się z moją płytą, bo gdzieś wyczytałem, że niektóry płyty asus’a miały z nimi problemy.

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC - 345 zł

biją na łeb

Mushkin XP2-8000 DDR2

Mushkin XP2-8500 DDR2

http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id … ocz_reaper

:wink:

Tylko, że test dotyczy modułów 2x1GB na kościach Micron, a nie wydaje mi się, aby obecne zestawy 2x2GB były budowane na takich kościach. Macie jeszcze jakieś inne propozycje bądź sugestie ??

Ja mam OCZ Technology 2x1GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper i w zupełności wystarcza i jestem z nich zadowolony.

Wszystko fajnie , pamięci tu proponowane rewrlacja , tylko po co Ci 4 GB pamięci ?

Masz za dużo kasy ?

Z tych 4 to 1 gb wywalasz w błoto , a właściwie kase wydaną na dodatkową pamięć.

Na dzień dzisiejszy jak masz system 32 to w zupełności wystarcza 2x1 GB w dualu. Więcej pamięci na razie żadna aplikacja dla “zwykłych” ludzi nie wykorzysta.

No chyba że profesjonalnie obrabiasz filmy czy grafikę.

Szkoda kasy na 2.2gb tak jak powiedział to wacek normalnie nigdy nie wykorzystasz 4gb chyba że obrabiasz profesjonalnie grafike.

Ja bym do Asusa pamięci OCZ nie kupił, bo lubią one się gryźć z płytami Asusa.

Nigdy ?? w grach/aplikacjach za jakiś czas wykorzysta te 4GB, ale kupno teraz tyle pamięci jest nie opłacalne.

No właśnie.Ale najpierw musi powstać system obsługujący 4 Gb.

a linux nie obsluzy??

Obsłuży ale wersja 64 bitowa.

No ale Linux… A mi chodziło o Windows,Linuxy będą dobre według mnie ale za kilka lat.

Na dzień dzisiejszy zakup 4GB pamięci może rzeczywiście nie jest opłacalny (nie mówię tutaj o cenie), ale nie planuje tego zakupu na dziś czy na jutro, bądź też na najbliższy weekend (a później odłączę komputer i nie będę już z niego korzystał), a wydatek rzędu 280 zł za Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x2048 MB) 2.1V REDLINE, a kończąc na kwocie 345 zł za OCZ Technology 2x2GB DDR2 1066MHz CL5 Reaper to chyba nie jest aż tak ogromny wydatek, a nie wydaje mi się, aby pamięci w najbliższym czasie aż tak drastycznie potaniały.

Przeglądając niektóre portale pewna grupa użytkowników z płytami Asus’a miała problemy z pamięciami OCZ czy też wymienionymi wyżej Muszkami, a jak jest np. z Corsair Twin2X DDR2 2x2GB 1066 MHz CL5 Dominator, mogą być jakieś problemy ?? Chyba, że są inne pamięci warte zakupu :slight_smile:

Owszem , pamięci nie kupujesz na “chwilę” ale przez najbliższy rok albo i 2 lata nie sądze byś wykorzystał 4 GB.

A za rok na pewno pamięć będzie tańsza. Teraz lepiej oszczędności wpakować w lepszy zasilacz,grafikę ,procek lub płytę.

Albo iść z kolegami na piwo , lub kupić żonie czy dziewczynie kwiaty czy zabrać ją na lody. :wink:

Na pewno bardziej ci się odwdzięczy kobieta niż nie potrzebna pamięć. :smiley:

to weź zainstaluj viste 64 bit i bedzie gitara