Zakup adaptera Wi-Fi

Witam,

zamierzam kupić sobie adapter wifi na usb, aby udostępnić internet dla swojego telefonu (nokia 5800). Jakie firmy/modele polecacie? Ściany w domu nie są za grube, mam piętro+parter. Chciałbym, żeby w całym domu mi działało. Komputer będzie serwerem.

Pozdrawiam.

A czy nie lepiej by ci było kupić router z wifi?

Jak masz podłączony internet do kompa?

Najlepsze są firmy Linksys. Mają taka samą moc bez anteny co TP-Linki z anteną 8dBi. Jaki model kupisz to już nie robi specjalnej różnicy. Dla pewności poszukaj opinie i jakiś testów o ile są :slight_smile:

michaelllo69 , antenki a adapterach usb wifi i bluetooth to często nie podłączony do niczego bajer (gdzieś widziałem wątek z fotką jednego takiego adatpera ale nie chce mi się szukać czy to było tu czy na elektrodzie).

Wiem że tp-linki nie mają nic zasięgu bez antenki. Przeszkadza, ale można ją wymienić na antenę 12 / 14dBi i będzie większy zasięg. Za to w Linksys’ach nie wymienisz, ale nic ci nie odstaje od adaptera.

mam podłączony router pentagrama adsl aktualnie,

a potrzebuję małego urządzonka, które będę mógł czasem z sobą nosić, albo zostawić przy komputerze, więc router mi nie jest potrzebny.

Zależy mi na stworzeniu punktu dostępowego, który będzie miał dość dużą moc, za niewygórowaną cenę ofc.

Pozdrawiam

EDIT

Temacik można do kosza, postanowiłem kupić sobie router z adsl b/g.

Nie bardzo rozumiem-masz router wifi to dlaczego nie możesz korzystać z udostępnianego przez niego neta, tylko chcesz stawiać serwer na kompie? Dodatkowo takie rozwiązanie pociąga za sobą same problemy-możesz podłączyć tylko 1 urządzenie w trybie ad-hoc, z którym nie wszystkie telefony sobie radzą. Pomyśl nad kupnem nowego routera (jeśli chodzi o zasięg). Do dialogu, netii albo neostrady polecam Netgeara DGN2000 lub DGN2200 (z usb).

Kompletnie się nie zgadzam z tym co napisałeś, moc nie zależy tylko od anteny, ale też od nadajnika, ilości i ustawienia anten (nawet wewnętrznych). Nowe modele Linksysa nie słyną z dobrego pokrycia zasięgiem, żeby nie być gołosłownym to podam jako przykład WAG120N, który nie potrafi mieć nawet pełnych 2 kresek w niedużym 80m2 mieszkaniu.

mikoano , on prawdopodobnie ma router bez access pointa.

TAK.

mam starego pentagrama z adsl, on nie ma acces point(a/u). Dziś po południu znajomy mi przywiezie router TP-Linka.

Rozmowa deko odbiegła od tematu, według mnie on jest wyczerpany, dziękuję z rady i pozdrawiam. :slight_smile:

~Close