Zakup allegro-a prawo do zwrotu?

Witam serdecznie, kolega kupił ostatnio konto steam na allegro, wszystko ok, konto działało przez jakis czas a potem zostało wyłączone przez steam. Czy mam prawdo do zwrotu, żeby allegrowicz oddał pieniądzę za to konto, 10 dni już dawno przekroczone, ale konto nie zgadza się z treścią aukcji :!:

Dni obowiązuje przy zakupach towaru/usługi od firmy a nie między osobami prywatnymi.

Możesz jaśniej? Podaj też link do aukcji.

Pewnie chodzi mu o to że steam wyłączyło konto - przecież to nie wina sprzedającego że steam zablokował to konto - masz w regulaminie steam że odsprzedane konta będą wyłączane - starczy przeczytać - sprzedający mógł ująć, że jest niebanowane ale nie mógł przewidzieć że zostanie wyłączone po sprzedaży, wyłączenie nie jest równoznaczne z banem VAC - to też jest w regulaminie…

Poza tym konto steam zakładasz za darmo - jedynie co to przechowujesz na nim gry…

Eru , dlaczego do mnie to piszesz? Przecież to nie ja mam problem i Twoje informacje mnie nie interesują, w odróżnieniu do osoby, która założyła watek

Zadałem tylko pytanie o treść aukcji, bo pinio150 ma jakieś obiekcje co do jej zawartości i pytał się o zasady zwrotu towaru obowiązujące przy zakupach na allegro.

Dobra, w ciągu 10 dni mogę zwrócić konto, bez żadnych tłumaczeń, ale jakieś prawo obowiązuje i po tym terminie mogę też dochodzić swoich praw. Mam jakieś szanse, wtedy nie znałem regulaminu steam, nie wiedziałem co i jak…myślałem, że można. gdybym to wiedział nigdy bym nie kupił tego konta, ani żadnego! :shock:

W tym przypadku na 99 % (na 100% jeśli to był zakup od osoby prywatnej) nie jest to możliwe (chyba, że sprzedający na to się zgodzi).

To zawsze. Nie znam szczegółów transakcji ale np. spór Allegro, proces cywilny itp.

Ewentualnie jeśli jest wadliwy - na podstawie rękojmii.

no sęk w tym, że jest wadliwa, no po prostu naiwny ja, nie wiedziałem ze kupowanie kont steam jest zabronione przez regulamin, no i takie typki na allegro po prostu sprzedają gry bez cd-key’ów a potem po jakimś czasie odzyskują konta od steama, ponieważ sami posiadają pudełko z cd keyem itp… a steam bez problemu oddaje konta. no naprawdę, a tym uczciwym, gdzie uczciwość pytam się? Sytuacja się piszę tak, kupiłem konto bez key’a, po jakimś czasie zostało mi konto wyłączone, potem patrze, ktoś odzyskał, bo zmienił sobie nick na steam i całych moich znajomych usunął, to chyba nie są symptomy konta nieaktywnego, prawda? :?

Warto jeszcze dopisać, że kupując ‘na firmę’ też nie ma tych 10 dni bo nie jesteśmy wtedy traktowani jako konsumenci.

tak, przejechałem się na tym ;p