Zakup audi a8 (opinie o samochodzie)

witam, przymierzam się do kupna samochodu i mój wybór padł na audi a8. Interesuje mnie “wypust” z lat 1995-1998 z silnikiem 3.7L 230KM. Orientowałem się nieco odnośnie spalania i tego typu rzeczy, według oficjalnych danych (o ile te które znalazłem można uznać za oficjalne) uważam że są to kwoty do przyjęcia, jednak ciekawi mnie jak jest naprawdę, tzn. chodzi mi o opinie osób które jeżdżą akurat takim autem. Jak jest ze spalaniem (benzyna, LPG, trasa, miasto, cykl mieszany), jakie są ceny części, ogólnie koszty eksploatacji, ubezpieczenia itp. Interesują mnie wyłącznie opinie użytkowników tego “wypustu”, inny nie wchodzi w rachubę. gdyby ktoś odpowiedział… byłoby miło :slight_smile:

http://www.audiforum.pl/

Tam dowiesz się napewno więcej niż tutaj

http://www.autocentrum.pl/audi/a8/d2.html

http://opinie.auto.com.pl/opinia_model_ … ys_oce=ooc

http://testy.mojeauto.pl/oceny/model/Au … zie,sedan/

trochę danych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Audi_A8

się spytam po co ci silnik 3.7 BENZYNOWY 230 koni?

chcesz zaszpanować czy co?

ogólnie bardzo awaryjne auto z tego rocznika, do tego spalanie na poziomie 20 litrów/100 w mieście i 10-15 w trasie

naprawdę są o wiele lepsze samochody

a ubezpieczenie zależy ile masz lat i czy to ma być twoje pierwsze auto.

Ubezpieczenie zapewne wyniesie ponad 2 tys zł :stuck_out_tongue:

gdybym chciał zaszpanować to kupowałbym BMW (bez urazy dla nikogo). co do awaryjności - też różne opinie czytałem, ale większość raczej zachwala sobie ten model pod tym względem. Ja ogólnie tez nie narzekam, obecnie mam Audi 100 '93 i awaryjność praktycznie znikoma. Jedyne koszty jakie ponoszę to koszty eksploatacji. Ogólnie po trzech samochodach i znikomej awaryjności mam jakoś zaufanie już do tej marki i nie chce się przesiadać do innego samochodu.

Błażej

Mateusz91krk

dzięki :slight_smile:

to co pisał jakiś urzytkownik to bzdura ogulnie audi to jedna z najlepszych marek (sory że tak puźno) polecam audi bo to niezawodny samochud acha i zależy od tego czy to wersja normalna czy sportowa bo wiadomo że sportowa więcej pali ale pewnie rady się nie przydają bo chyba jusz je kupiłeś ps nie kupuj włoskich i francuskich najlepsze są #1-niemieckie, #2japońskie #3-szweckie

stereotypy

jakbyś troszkę poczytał to włoski samochód, Fiat Panda, jest chyba najlepszym samochodem obecnie pod względem bezawaryjności.

szwedzkie? jeżeli chodzi Ci o Volvo to już nie takie szwedzkie, bo Chińczycy przeleli… ale to dotyczy oczywiście nowych modeli

japońskie są ok, jeżeli są robione w Japonii, bo z tego co wiem to np. z Subaru to tylko Forester jest produkowany w Japonii, a reszta chyba w USA

Mercedes GL i klasa R też są z USA, a nie “Made in Germany”

pozdrawiam

Volvo należy do Forda od 99 roku, więc nie wiem o co tobie chodzi z tymi chińczykami, SAAB też nie był taki szwedzki, bo należał do General Motors podobnie jak Opel należy.

po wpisaniu w w GOOGLE “Volvo chińskie” wyjdzie dużo stron na ten temat, ale z tego co zobaczyłem, to że Chińczycy jeszcze tego Volvo nie mają, a wydawało mi się, że na Interii czytałem, że Volvo jest już u chińczyków.