Zakup chłodzenia na CPU


(Kagiebe10) #1

Witam wszystkich

Mam pewien problem przy zakupie chłodzenia, kolega polecał mi scythe mugena.Jednak chciałbym coś mniejszego ponieważ boję się,

że może nie wejśc na moja płytę główna albo zając mi miejsce na dodatkowe pamiątki :-o. Posiadam aktualnie płytę Msi p45 platinium.


(steemm) #2

trochę stary ten test ale wciąż można coś z niego wyciągnąć

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838


(M Zganiacz) #3

Pentagram Karakorum


(neo10) #4

Z mniejszych także polecam http://www.allegro.pl/item460003999_now ... _alcu.html

A osobiście mam scythe ninja i faktycznie nachodzi na ramki ;] tzn wiatrak leży w sumie na pierwszej kości pamięci ram ale wchodzi bez problemu ;D No ale dodatkowo trzeba mieć szeroką obudowę bo to już całkiem spore chłodzenia ;]


(Lejtuch) #5

neo10, te chłodzenie nie pasuje do MSI P45 Platinum, miałem je i nie wchodzi. Radiatorki mobo blokują i nie zapniesz chłodzenia.


(Himmak5g) #6

Weź ty nawet nie pisz o egiełdzie. Chłodzenia scythe zwykle są duże bo stawiają na wydajność i są tez dobre do pasywki. Jak kawałek radiatora zawadza to możesz śmiało obciąć go piłą do metalu. Jeśli nie to też polecam karakorum.


(Zonkishi) #7

Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 AlCu daje rade, posiadam takowy i nawet po podkręceniu proca w stresie nie przekracza 55*C

(proc core duo)


(Adalbert) #8

Himmak5g , co masz do egieldy?


(steemm) #9

\

nie sprzeczaj się z himakiem, bo kupił q6600 mimo że wszyscy polecali mu e8400, to musi świadczyć o wysokiej klasy specjaliście :smiley:


(Emilmlo) #10

podobnie z plunio7 mimo że wszyscy piszą że MSI P45 neo3-fr jest lepszy od Asusa P5Q to nadal twierdzi że lepszy jest Asus, to też wysokiej klasy specjalista widać to po połączeniu Feela z GF8800GT albo po tym że pyta się na innym forum o to która płyta jest najlepsza, jemu też nie pasuje egiełda bo MSI lepiej wypadło od Asusa :lol:


(Adalbert) #11

Fakt... Zmieniony avatar i nie poznałem na pierwszy rzut oka. :slight_smile:


(Jonek29) #12

Zależy do ilu podkręciłeś, bo dla mnie 55*C to ja mam na BOXie przy 3,9GHz

A propos Karakorum nie pasuje do wszystkich płyt, najpierw lepiej sprawdzić czy sie da go zamontować.


(Himmak5g) #13

Do egiełdy mam to że prowadza ja niestarannie. Jak ktos nie wie jaki problem był z moim sprzetem to niech się nie odzywa.


(Michal Kolatek) #14

To napisz lepszy artykuł, TK to jeden z najlepszych serwisów.

TR 120A

http://www.thermalright.com/new_a_page/ ... VzaWFzdA==

Są podane wymiary, i pewnie jest lista płyt na których nie działa, ale gdzieś czytałem że wchodzi na płytę, warto brać bo przy zmianach socketów TR wydaje nowe zapinki i zamiast wydawać a nowe chłodzenie kupujesz samą zapinkę.


(Jonek29) #15

Była kiedyś taka plotka że na egiełdzie płacą za to żeby i sprzęt wypadał lepiej w testach niż inni. Ale wątpie że to prawda.

Po drugie to wróćmy do pierwotnego tematu czyli zakupu coolera CPU.

Poczytaj na Ceneo albo na Cokupić.pl opinie na temat chłodzenia które chcesz kupić, najcześciej w opniach pisze to jakiej płyty pasuję chłodzenie.