Zakup cyfrówki 6mln pixeli i z duzym zoomem optycznym

Mój kolega chce kupić aparat cyfrowy porzadny. Najlepiej z wymiennym obiektywem, niewielkimi szumami(przy złych warunkach).

Chodzi o lustrzanke profesjonalna jak się da… Po lustrzanki lepsze jakosciowo są i obraz lepszy bez szumów…

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr

Tu jest link z aparatami w tej cenie. Sam sie tez znam na tym, ale wole pytac jeszcze…

najlepiej żeby sam zobaczył w sklepie, jak mu się go trzyma itd. ale tam jest do 2500zł jest nikon d70s mi go kiedyś polecali, więc chyba jest dobry

Własnie widze… Gadam z kolesiem i mu mówie…

Ponieważ lustrzanka będzie raczej wyborem na całe życie (może nie tyle sam aparat, ale zmiana puźniej np. z Canon’a na Nikon’a będzie się wiązała z wymianą wszystkich obiektywów), powinien przemyśleć całą sprawę dokładnie. Są zwolennicy zarówno Nikonów jak i Canonów, każdy chwali jeden. Do Canonów jest więcej obiektywów, ponoć ma też lepszą matrycę. Ja gdybym miał teraz kupować lustro, przychylał bym się chyba bardziej jednak ku Nikonowi (choć poczytał bym o tym jeszcze, jest spora lista porównań obu systemów). Jak napisał wyżej barti041 ważnym aspektem będzie ergonomia aparatu, niech kolega sprawdzi który mu lepiej w ręku leży, i który mu się lepiej obsługuje.