Zakup dodatkowego ramu do lapka

witam, zastanawiam się nad zakupem dodatkowej pamięci ram do swojego laptopa. zastanawiam się jak mocno przyspieszy mi to system biorąc pod uwagę, że mój sprzęt to CelerenM 1,8GHz 1GB ramu i grafika Intela X3100. rozważam zakup kości o wielkości 1GB, słyszałem że jak będę mieć dwie takie same kości to będą one ze sobą współpracowały (dual-channel?). czy przyspieszy to system (chodzi mi tutaj głównie o uruchamianie systemu i programów)? a moje drugie pytanie to czy mając laptopa mogę sam sobie zamontować takową pamięć czy będzie konieczna wizyta w serwisie, skoro mam jeszcze gwarancję na sprzęt (aby jej nie stracić) ?

Nie piszesz jaki to laptop, więc nie wiem co Ci doradzić. Jeden producent zezwala na samodzielny montaż pamięci a inny nie. Natomiast co do samego dołożenia RAM-u to oczywiście zdecydowanie warto dołożyć pamięć ile tylko wejdzie do laptopa. W przypadku pamięci tej wielkości można spokojnie wyłączyć plik wymiany a wszelkie operacje w systemie będą się wykonywały szybciej

Polecam http://www.apollo.pl/store/show_detail/26626 sam kupiłem ją do laptopa(Acer Extensa 5220, podobny konfig do Twojego z tym, że ten ma Celerona 2.0GHz) mamy i wszystko działa OK. Polecam montować w serwisie bo jakby coś nie zagrało to będzie można ich wtedy nękać. :lol:

hp compaq 6720s, rozumiem, że plik wywalenie pliku wymiany przyspieszy jednocześnie pracę dysku.

no w sumie podzielam to zdanie, jednak nie za bardzo chce mi się targać laptopa do serwisu, przecież kostka ramu nie jest taka trudna do zamontowania :wink:

Taka rada, jeśli będziesz sam montował to weź dobrze dopasowany śrubokręt i delikatnie odkręcaj śrubki żeby nie zedrzeć z nich farby(zakładam, ze są czarne), bo potem mogą się czepiać na gwarancji, że był rozkręcany.

Przyśpieszy działanie systemu a nie dysku

Co do dokładania pamięci. Nie ma z tym żadnego problemu i serwisu nie interesuje czy masz zdarte śrubki, lakier czy nerwy :slight_smile:

teeestek , jak przy wytężonej pracy użycie pamięci sięga Ci 700MB to warto się zastanowić, w przeciwnym wypadku nie odczujesz żadnej różnicy (a w zasadzie będzie, plik do hibernacji będzie większy).