Zakup domeny typu konkretna-usluga-miasto.pl

Witajcie,

zastanawiam się nad sensownością zakupu domeny typu konkretna-usluga-miasto.pl lub konkretnauslugamiasto.pl, mimo, że posiadam w miarę dobrze wypozycjonowaną domenę z nazwą firmy (nazwafirmy.pl). W mojej branzy ta “konkretna usługa” jest najczęściej poszukiwaną frazą.

 

Podam przykład. Firma niech nazywa się mahakala.pl, powiedzmy, że jest nazwą drukarnii w mieście Poznań, a zastanawiam się nad zakupem domeny typu drukowanie-rollup-poznan.pl lub drukowanierolluppoznan.pl.

 

Czy posiadanie dodatkowej domeny wpłynie pozytywnie na znajdowalność moich usług?

Wystarczy zwykłe przekierowania na nazwafirmy.pl czy najlepiej stworzyć nową stronę, na której dopiero będą informacje z linkiem do strony nazwafirmy.pl?

 

  1. tak, jeśli zrobisz to jak należy. Jednakże słowa kluczowe tworzące nazwę domeny nie są już znaczącym faktorem. Dodając do tego długość domeny, nie zyskasz za wiele. Postaw na brandową nazwę (ew. z jednym słowem kluczowym) i zoptymalizuj dobrze stronę.

Postaw również na domenę lokalną jeśli nie zajmujesz się handlem chińszczyzną po sieci.

 

  1. samym redirectem świeżej domeny niczego nie zyskasz.

Nowa, dobrze zoptymalizowana strona osadzona na innym hostingu + druga pod lokalną domeną, powinny zdwoić odwiedzalność w 2-4 mies :wink:

 

Dzięki. Jeśli dobrze zrozumiałem, piszesz podobnie, jak na innym forum: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/199530-zakup-domeny-typu-konkretna-usluga-miastopl/

 

Cieszy, że dobre praktyki są powielane, bez skąpienia podstawowej wręcz wiedzy praktycznej.

Jednakże z ww forum nie mam już od lat po drodze, więc wszelka zbieżność wynika z podobnych praktyk i śledzenia - dość zresztą częstych - zmian w technologiach. A co również ważne, zdrowego rozsądku i biznesowego podejścia do kilku spraw.

Koniec końcem 2-3 odrębne i stricte nie powiązane ze sobą witryny to 2-3 źródła pozyskania potencjalnego klienta :wink:

jeśli ta domena ma być rzeczywiście taka długa to nie polecam. Max 10-12 znaków. To takie optimum jak na moje oko.