Zakup drukarki do 100 PLN do wydruku tekstu

Witam

Planuję kupić nową drukarkę. Nie chciałbym wydać na nią więcej niż 100 zł i chciałbym się dowiedzieć jaka drukarka byłaby dla mnie odpowiednia. Drukuje stosunkowo rzadko, najczęściej są to wydruki z czarnym tekstem. Fajnie jakby nie była też droga w eksploatacji. Będę wdzięczny za pomoc.

Proponowałbym starsze HP np. model F380. Sam mam taką, kupisz ją za kilkadziesiąt złotych, choć szukaj egzemplarza z kompletem sprawnych tuszy, bo hp 21 i 22 kosztują po 60-70zł /sztuka. Potem możesz kupić albo zamiennik (czego nie polecam), albo tusz w butelce za ok. 20zł i masz spokój na dłuższy czas (w moim przypadku jeden kartridź napełniałem przez ok. 2-2,5roku). Jedynie co musisz pamiętać, aby drukować raz na tydzień, szczególnie przy nieoryginalnych tuszach. Firm typu brother, epson nie polecam ponieważ stosują kartridż bez głowicy drukującej co przy rzadkim użytkowaniu drukarki staje się tylko problemem.

Właśnie miałem jeszcze pytać o zamienniki. Ceny tychże zamienników są naprawdę niskie. Jakie są minusy użytkowania nieoryginalnych tuszy? Co do tego drukowania raz na tydzień. Czy chodzi o to aby tusze nie wysychały?

Jaki minusy zamienników? Gorsza jakość, mniejsza wydajność, możliwe kłopoty z szybszym zaschnięciem tuszu. W przypadku drukowania raz na tydz. podałem orientacyjny czas, ale jeszcze nie spotkałem się aby przy takim interwale między wydrukami pojawiały się problemy z zasychaniem tuszy.