Zakup drukarki laserowej/atramentowej


(Goldeneyee4) #1

W trochę dalszych planach mam zamiar wymienić drukarkę.  Po długich poszukiwaniach wybór padł na urządzenie wielofunkcyjne od firmy Brother, model DCP-J152W. Drukuje przeważnie tekst i zdarza się, że drukarka stoi wyłączona nawet i przez pół miesiąca. Dlatego czy nie lepiej zdecydować się na drukarkę laserową? Jak to jest w jej przypadku z ekonomią wydruków? Ważnym elementem jest także dobry skaner. W aktualnym urządzeniu padł skaner i kupowanie kolejnego urządzenia z wbudowanym skanerem mnie odrzuca.

 

Proszę o podanie dobrych modeli drukarek laserowych, aby ceny wkładów mnie nie wykończyły cenowo :wink: Skaner dokupiłbym osobno.

 

Budżet na drukarkę od 250-400 zł.


(fiesta) #2

Niestety Brothery atramentowe mają głowice drukujące zamontowane w drukarce i  częste przestoje powodują zasychanie tuszu na dyszach głowicy.

 

Zainteresuj się tym tematem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/drukarka-laserowa-a4-t486730/


(qbaz) #3

Zobacz coś takiego - HP LaserJet Pro P1102w  - to dość tania (ok 330-400zł) drukarka laserowa, a tonery kosztują za zamiennik od 50-100zł i ok 200-250 za oryginał.


(Goldeneyee4) #4

Dzięki za propozycje i szybkie odpowiedzi. Jak się ma sprawa tonerów - zamienników w drukarkach laserowych?  Tak jak w przypadku atramentowych, mogą się wylać-zapchać głowicę itp. ? HP na oryginałach kompletnie odpada, jedynie zainteresowałbym się nim gdyby z “lepszymi” zamiennikami nie było jakichkolwiek problemów dla żywotności drukarki. 

 

Ewentualna łączność wi-fi mile widziana, ale pewnie tylko w urządzeniach wielofunkcyjnych można ją spotkać. HP LaserJet Pro P1102w widzę, że ją ma.


(Michał_misiek) #5

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się urządzieniem

http://www.ceneo.pl/25376593#tab=click

 

łączność WiFi, tusze oryginalne w cenie ok. 125 zł za cały komplet (np. allegro)

 

tanioszka jak na oryginały, a poza tym

wydajność kolorów to 600 str. A4 a czarnego 550 (5% pokrycia strony)

 

pozdrawiam


(Stormiak12) #6

Warto jest kupić sobie tego HP:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/957816

Drukarka laserowa czarno biała. Bardzo tania, szybka i tania w eksploatacji ( tonery na aukcjach kupisz po 20 zł - oczywiście zamienniki). Trochę głośna ale jak na ekonomiczność to można wybaczyć.

Jeden toner wystarczy Ci na jakieś  1500-2000 stron przy standardowym zadrukowaniu ( druk ). 


(Heyley7) #7

brother hl-1110e tonery tanie i w porównaniu z innymi producentami lepszy współczynnik koszt urządzenia/koszt tonera

sprawdź np. tu LINK toner startowy jest takiej samej pojemności jak oryginalny nowy 1000 kopii w zamiennikach po 1500 kopii za 39zł/szt i tonery nowe nie regenerowane na gwaracji - do domowego użytku w sam raz.

 

co do drukarek atramentowych fakt zaschychają ale jak się je wyłączy z prądu, w brotherach jest automatyczna funkcja czyszczenia tylko że ona nie zadziała jak urządzenie będzie wyłączone z prądu