Zakup drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Potrzebuje zakupić sprzęt dostosowany do moich potrzeb.
Drukować będę sporadycznie, czasami jednorazowo po 500 kartek, czasami kartka na miesiąc.
Dlatego fajnie by było jakby polecany model posiadał dupleks.
W większości druk będzie mono, jednakże chciałbym mieć możliwość drukowania w kolorze.
Czy drukarki laserowe mają podwójny laser osobny mono i kolor? I załóżmy jak pewny model ma to czy jeżeli drukuje mono i się skończy to muszę pakiet kupić czy jest tak jak w atramentowych? Czyli kartridż do mono i koloru jest osobno?
Zależy mi na bezawaryjności sprzętu dlatego przychylam się do kupna laserówki.
Jeśli chodzi o funkcje to jestem bardzo otwarty na możliwości multimedialne, przede wszystkim drukowania bezprzewodowego, ze smartfona również.
Życzę wszystkiego dobrego w nowym roku!

Jaki budżet?

Mają oddzielne bębny światłoczułe na każdy kolor (czyli 4 bębny)

W zależności od drukarki. niektóre pozwalają na druk w przypadku koloru inne blokują

Kartridże są do atramentówek, ale osobno jest kolor a osobno czerń

Jak wyżej - napisz budżet

1 polubienie

Klękniesz na kolana przy cenach tonerów kolorowych albo jeśli druk tani to klękniesz przy cenie drukarki.

Jeśli by to miała być mono to proponuję:
HP Neverstop 1200W - tani oryginalny toner i posiada potrzebne Ci bajery, niema duplexu, cena około 1000zł

Jeśli kolor to np:
Canon i-SENSYS MF643CDW - posiada wszystko czego pragniesz ale kosztem ceny i klękania przy tonerach :slight_smile:

1 polubienie

Budżet to jakieś 1500 do 2000 zł

Propozycja HP Neverstop bardzo spoko, jednak dopłaciłbym do duplexu. Chyba że ma opcję zwyczajnego drukowania dwustronnego. Mało miałem styczności z drukarkami w życiu, ale z tego co pamiętam to wystarczy programowo wybrać drukowanie dwustronne i drukarka sama pobierze wcześniej wydrukowaną stronę aby wydrukować ponownie z drugiej strony. Czy ten Neverstop ma coś takiego?

Tak szczerze to czytając wasze wpisy o klękaniu nie brałem tego na poważnie, ale po sprawdzeniu ceny tego canona faktycznie szczęka mi opadła :joy::joy:

Więc zostajemy przy mono.

Tej drukarki już nie ma w sprzedaży normalnej. Jej podstawowa cena to było ~1900zł, gdzie teraz jak znajdziesz jest po 3000+ Tonery nie mają za dużej pojemności oraz są drogie. Od tego już opłacalniejs byłby phaser wc 6515, który moim zdaniem ma drogie tonery ale nadal tańsze niż ten canon (przez to, że ma większą pojemność)

Jesteś pewien, że jednorazowo będziesz musiał wydrukowywać coś rzędu 500szt? to jest cała ryza papieru. Zwykle pojemniki na papier mają pojemności 150-300.

Ile mniej więcej będziesz drukował w miesiącu?

Tak aby nie dobijać cenowo to z opłacalnych to np:
Brother DCP-B7520DW (DCPB7520DWYJ1)
Ma to co potrzeba, toner na 2000 stron około 100zł (oryginalny) czyli teoretycznie przy zwykłym tekście (5% czerni na stronie) koszt wydruku to 5gr (groszy).

Cena drukarki około 1600zł

1 polubienie

Masz tutaj przyzwoitą używaną kolorową
https://allegro.pl/oferta/konica-minolta-bizhub-c3350-f-vat-bdb-11599295668

Dzięki bardzo Wredzia za nakierowanie.
Dodam, że jestem w holandii i podanego przez ciebie kombajna nie ma, ale na stronie producenta znalazłem coś co w 100% będzie mi odpowiadać. Jest to takie coś:

Dzięki bardzo za pomoc, pozdrawiam!

Faktycznie, szczególnie, że ma kompaktowe wymiary i jest leciutka, tylko 47,5 kg.

Co ma wspólnego pojemność pojemnika z potrzebami użytkownika? Nie traktuj innych jakby nie mieli o niczym pojęcia

1 polubienie

Nie napisał, że ma być kompaktowa czy lekka, a drukarka jest porządna i ma wszystkie funkcje. Dodatkowo konica-minolta jest jedną z firm drukarek, gdzie oryginalne tusze są tanie.

To że przy większych ilościach w wydrukach drukarka przerywa i musi się chłodzić a te niższe modele nie są do tego przystosowane. Drukowanie 500szt to już zastosowanie przemysłowe a nie domowe. Nie wszyscy wiedzą, jaką ma pojemność pojemnik i że nie jest to ryza papieru. Na forum przewijają się od najbardziej początkujących użytkowników

Pewnie, do takich wymagań

to taki kloc o wadze prawie 50 kg jest, jak znalazł.

Nie ma druku bezprzewodowego.

ale nie w tym przypadku. Gdzie jest powiedziane, że pojemnik ma mieć pojemność 500 szt.?
Użytkuję Brothera DCP L2532, który ma dopuszczalne obciążenie miesięczne do 15000 stron.

Panowie dajcie już spokój, temat rozwiązany, wnoszę o zamknięcie.

Te drukarki mogą mieć w opcje wifi, w opisie nie ma podane więc trzeba by było się spytać. Aczkolwiek jeżeli masz wpiętą ją kablem to działa będziesz miał druk bezprzewodowy.

Drukarka obsługuje airprinta

Nie wiem dlaczego próbujesz porównywać pojemność pojemnika do ilości druku.

Brothera DCP L2532 ma obciążenie do 15000 stron miesięczne czyli 500 dziennie - co nie oznacza, żeby na nim drukować jednorazowo po 500 stron. Da się, pewnie będzie robił przerwy ale nie został on do tego zaprojektowany

Poza tym konica jest kolorowa a brother czarno-biały. Koszt wydruku czarnobiałego na konice to około 1 gr czy poniżej a na brotherze 12 gr.
Dodatkowo nie muszę Ci mówić ale taką konice raczej nie zajedziesz. W porównaniu do brothera 15k wydruku na miesiąc ta ma 120k na miesiąc.

Jeśli myślałeś, że wszyscy wypowiadający się w tym temacie chcieli Ci pomóc w wyborze, to się myliłeś :stuck_out_tongue: Kluczem jest przekonanie innych, że nie mają racji :smiley:

Gratuluję jednego - udawania, że nie rozumiesz o czym piszę i ciągłe klepanie tego samego. EOT :man_facepalming:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.