Zakup DVD

Mam zamiar kupić nagrywarke DVD. Cena najlepiej do 200zł. Doradźcie co kupić, bo się kompletnie nie orientuje w tym temacie. Jeśli podajecie model to piszcie dlaczego ją polecacie lub odradzacie. Z góry dzięki.

Witam.

Ja posiadam LG GSA 4167B. Jest cicha i nie ma z nią żadnych problemów. Pozatym zajeła pierwsze miejsce za rok 2005 ( jakość/cena)

Polecam właśnie LG.

Odradzam natomiast Lite-on 812S. Nagrywarka ma fabryczne problemy z nagraniem płyty z większymi prętkościami ( weryfikacja jest zakończona błędem i nie da się odczytać na innych napędach DVD).

Nie wiem jak się sprawują nowsze modele Lite-ona ale lepiej omijaj go z daleka :stuck_out_tongue:

Niech na temat innych nagrywarek wypowiedzą się koledzy z forum. Napewno pojawią się takie firmy jak NEC, BenQ :stuck_out_tongue:

Pozdri

Ten model Lite-on’a tez odradzam. Ale polecam inne. :wink: np. http://sklep.benchmark.pl/pelny_22147.html

I z kolei odradzam LG (kumplowi rozleciało sie kilka razy).

A ja juz dosyc dlugo uzywam Neca i polecam wlasnie nagrywarke wlasnie tej firmy.

Krótko mówiąc każdy chwali swoje :mrgreen: :stuck_out_tongue: .

Ja narazie jestem za LG boo mi się nie rozsypał :lol: . Jeżeli coś się sypnie to zmienie zdanie. Wiem tyle, że kilka kumpli bazuje już na takich nagrywarkach kawał czasu i narazie wszystko jest ok.

Co to awaryjności nagrywarek to każdej się to może przytrafić.

Kumplowi w 3 miesiące zrypały się 2 nagrywarki ( Samsunga i Liteona)

Krótko mówiąc każda nagrywarka jest porównywalna ( wg. ceny). Nie ma nic za darmo!

Pozdro

A ja ze swojej strony polecam zupełnie inną markę: BENQ DW1655. Bardzo dobra nagrywarka, kosztuję troszkę ponad 200zł, ale warta swej ceny. Może nie jest liderem typu cena/\jakość, ale z reguły nagrywarki prowadzące pod względem cenowo-jakościowym mają swoje plusy ale też minusy. Posiada ona narzędzia takie, jak Walking Optimal Power Control II i Tilt Control. Ta ostania funkcja, gwarantuje 100 procentowy zapis pod kątem prostym, a więc jakość nagrania będzie na najwyższym poziomie. Z koleji funkcja Walking Optimal Power Control II umożliwia automatyczne ustawienie najbardziej optymalnych parametrów dla danego krążka, co jest bardzo przydatną funkcją, gdy np. śpieszysz się z nagraniem :). W moim przypadku już nie raz na tym zaoszczędziłem czasu. Dodatkowo, dzięki technologii LightScribe będziesz mógł wypalić na zewnętrznej stronie płyty własną etykietę… :). Za tak przystępną cenę, myślę, że warto się zainteresować tą nagrywarką.

A jeśli chodzi o Lite-On’a, to osobiście nie polecam… Nie polecam, gdyż już nie raz miała ona problemy nie tylko z nagraniem, lecz z nawet z odczytaniem płyty. Ale to się tyczy pewnie konkretnego modelu. LG to świetna marka dla telewizorów. Zdecydowany lider ;).

zdecyduje się na którąś z tych nagrywarek tylko, którą ?? Help :slight_smile:

BENQ DW1650 vs NEC ND-4550A

czy BENQ DW1650 różni się od BENQ DW1655 tylko tym, że ta druga posiada Lightscribe ??

Tak, tylko tym sie rozni 1655 od 1650, ja sam zamowilem 1650 i teraz czekam na paczke …