Zakup dysku przenośnego

Witam. Chciałbym zakupić jakiś dysk przenośny najlepiej tak około 250 GB. Obecnie mam podłączony taki dysk (zwykły HDD, tylko w kieszeni) i czasami głupieje, a boję sie o utratę cennych danych. Jaki byście dysk polecali? Ten co mam jest podłączny przez USB i ma zasilanie sieciowe (osobne) a wolałbym podłączenie przez USB i żeby stąd brał też zasilanie (mniej kabli przy lapku). Wiadomo, że jeżeli chodzi o takie rzeczy bezawaryjność jest ważna ale cena też. O ile byłby jakiś dobry, bezawaryjny i niedrogi. Choć nie wiem czy te rzeczy da się ze sobą połączyć. Ceny “do ilu” nie podaje. Zdaje się na Was. I jeszcze jedno. Dobrze by bylo jakby dysk mógł stać pionowo a nie tylko leżeć.

Powiedz co myślisz o tych:

Skłaniałbym się tutaj ku Samsungowi.

Co do pozycji pionowej to powiem Ci, że te urządzenia są zbyt małe żeby stały w pionie :wink:

Nie są złe, ale to Wy tutaj jesteście ekspertami. Jak już wcześniej wspomniałem obecnie posiadam kieszczeń na zwykł dysk. Dostałem do niej taką jakby podkładke żeby dysk mógł stać pionowo i na tym też mi zalezy bo nie mam zbyt dużo miejsca na swoim biurku.