zakup dysku ssd

Cześć

Myślę nad zakupem dysku ssd do mojego thinkpada t520.Ma on już swoje lata i nie wiem czy każdy dysk będzie do niego pasował dlatego prosiłbym Was o radę.Mój budżet to 200 zł.

Myślałem o tym,ale nie wiem czy będzie pasował?

Nie polacam Cruciala z własnych doświadczeń. Myślę, że budżetowo wybrałbym
Patriot 240GB 2,5" SATA SSD BURST za ok 130zł, też mam sprawdzone, ewentualnie Silicon Power, WD.

Niezła przecena w tym euro, ale ja bym się nie napalał :wink: Za 200zł możesz kupić dysk 500GB na pamięciach TLC, który do codziennych, laptopowych zastosowań w zupełności wystarczy.

Właśnie kupiłem 512GB za 250 z dostawą.

Drogo. Dokładasz stówkę i masz terabajta:

A co się z nim stało? U mnie i u znajomych ich esesdeki działają bez zarzutu.

Jakiś konkretny model? Przecież to topowa marka.

MX500 to dobry wybór. Jeden z lepszych dysków SATA.

Z nimi… kilka różnych dysków i różnych problemów od przywieszania się chwilowego, poprzez zwalnianie i przy tym dziwne piszczenie po całkowite padnięcie. Mam jeszcze tylko dwa Cruciale z wielu innych marek, które jeszcze działają.

Nie pamiętam modeli :frowning:

I w tym momencie wiemy, żeś waść bajkopisarz :wink:

W tym momencie bym Ci ten dysk z przyjemnością dał. To byś się zdziwił. Przerabiam tony tego sprzętu i nie ma w tym bajki. Osłuchałem dysk stetoskopem (jak nie wiesz co to, to sobie wygogluj) i jak napisałem, że piszczał to piszczał. A Twój wniosek z bajkopisarstwem, to sorry za wyrażenie ale wsadź sobie w dupę.

Mam Panthera (Apacer), który piszczy.

1 polubienie

Nie uwierzę jak nie zobaczę :stuck_out_tongue_winking_eye: tam nie ma żadnego elementu który mógłby piszczeć.

Jak znowu trafię na taki dysk, to Ci go wyślę. Może wtedy uwierzysz, jak usłyszysz to.

Też mi się tak wydawało. Byłem w ciężkim szoku, że SSD może piszczeć. Co prawda tylko podczas intensywnych operacji zapisu/odczytu, ale jednak.


:joy:

A tak serio, skoro oboje potwierdzacie i wykluczanie pomyłkę np. z dławikiem zasilacza, albo czymś innym to muszę uwierzyć na słowo. Jak będziecie kiedyś mieli taką sytuację to nagrajcie.

Będzie pasował.
Bierz najtańszy jaki znajdziesz interesującej cię pojemności.
Ewentualnie mogę polecić Adatę, tania i po zarejestrowaniu seriala dysku na stronie możesz pobrać za darmo Acronisa - płatne narzędzie do klonowania i backupowania dysków.
Dysków Adaty używam od lat, bez najmniejszych problemów ale wiadomo, trafisz na konkretny egzemplarz i masz przefajdane.

Zgadzam się, wybierz po prostu stosunkwo tani dysk z pojemnością, która Ci odpowiada. One wszystkie są bardzo podobone :smiley:

Nieee1