Zakup dysku zewnętrznego Verbatim

Noszę się z zamiarem zakupu dysku zewnętrznego do firmy.

Znalazłem ten model i chyba go niedługo kupię

http://www.verbatim.net.pl/pl_16/produc … _6820.html

Do czego miałby służyć, ano głównie do przechowywania archiwum fotograficznego, plików formularzy i danych które mają być dostępne dla wszystkich pracowników a także o możliwość podpięcia do niego drukarek tak żebym nie musiał udostępniać tego wszystkiego poprzez mój komputer. Z tego też względu zależy mi na sprzęcie który poprzez switcha będę mógł wpiąć w sieć lokalną tak, żeby wszyscy mieli do niego łatwy dostęp.

Teraz kilka pytań do osób które z tego sprzętu korzystały lub siedzą w temacie.

Ogólnie czy ktoś tego sprzętu używał i jakie są jego opinie, jak wygląda tworzenie kopii bezpieczeństwa, czy są tam dwa oddzielne talerze dyskowe czy wszystko siedzi na jednym. Print serwer – w opisie jest mowa o możliwości podłączenia drukarki sieciowej na USB – czy obsługuje tylko jedną czy na drugie gniazdo można dać kolejną, czy dysk nadaje się tylko na magazyn czy zadziała też jako wewnętrzny serwer na którym umieszczę bazę danych np. „Płatnika” tak żeby komputery które z tego programu korzystają miały dostęp do bazy bez konieczności odpalania kompa na którym teraz ta baza się znajduje i który ją udostępnia, czy to wszystko nie będzie się gryzło razem i zadziała uczciwie. Bezpieczeństwo – jak chronić ten dysk przed niepowołanym dostępem z zewnątrz, dane zawarte np. w „Płatniku” nie mogą wyciec na zewnątrz.

Z góry dziękuje za opinie i porady.