Zakup gier bez konta steam

Witam

Wygrałem aukcję 2218545898. Parę godzin przed zakończeniem sprzedawca dopisał, że sprzedaje je bez konta steam.

Zadałem pytanie „Nie rozumiem do końca tego. Dostanę serial, aby zainstalować gry,ale nie będę móc grać online?”

Odpoweidź „witam. bedzie mogl pan normalnie grac, tyle ze nie przez steam. poprostu bez wlaxzenia steam”

Napisałem, że muszę dowiedzieć czy kupując te gry, będą one uważane za legalne.

Odpowiedź: „TO nie są pirackie gry. Normalnie można je użytkować”

Czy nie jest tak, że bez sprzedaży konta steam gry będą nielegalne? Bo to mnie interesuje. Jakbym chciał nielegalne gry to bym je sobie z sieci ściągnął.

Poza tym, steam to system zabezpieczeń. Czy nie będę miał problemów z instalacją gier bez konta steam? Czy sprzedaż tych gier nie jest łamaniem licencji czy regulaminu np steam. Allegro na razie milczy.

Na 90% Ci nie ruszy. Przy instalacji wymagane jest zalogowanie się do STEAM-a, więc sądzę, że ma już te gry przypisane do konta. Gościu coś kręci.

  1. Kupiłeś same nośniki, bez konta Steam. Czytaj mogą Ci posłużyć jako płyty instalacyjne bez kodów, jednym słowem śmietnik, bo nie przypiszesz gier do innego konta.

  2. Jedyny Twój ratunek w tym, że możesz zgłosić tą ofertę jako niepełną i że sprzedawca nie poinformował o takiej sytuacji, w tym przypadku dodanie tej notki:

w stosunku do tego:

i kłócić się, że zostałeś poinformowany o tym fakcie zbyt późno. Ale i to masz jakieś 50% szans, że się uda, bo Allegro ma dziwne podejście do tego typu spraw.

Dzięki za info. Upewniliście mnie tylko w tej materii. Na innym forum przeczytałem, że chłopak kupił 2 gry (nazwijmy to używane) i ich nawet zainstalować nie mógł. Przez sieć był sprawdzany cd-key.

To nie takie oczywiste, ale sprzedaż tego typu łamie licencję

forumprawne.org/nowe-technologie/310685-zakup-gier-bez-konta-steam.html#post1608679

Napisałem na allegro co o tym sądzą. Może zmienią regulamin? Sprzedaż pirackich gier jest zakazana. Sprzedaż gier bez licencji też powinna.

Tak naprawdę jak przyjrzeć się licencjom gier, to każda zabrania odsprzedaży, więc sprzedaż używanych gier łamie licencje i teoretycznie też nie powinna być zakazana m. in. na allegro.

Rozumiem, że kupiłeś pudełka z kluczami gier?

Jeżeli tak, to bez problemowo będziesz mógł odzyskać konto gry, pisząc do supportu STEAM i przesyłając im zdjęcie którego kolwiek klucza gry z pudełka :).