Zakup głośniczków i klawiatury w przyzwoitej cenie


(Malutek) #1

Witam.

Ostatnio siadła mi klawiatura, a głośniki komputerowe zaczęły "charczeć". Stwierdziłem, że najwyższa pora wymienić te multimedia. Chciałbym kupić dobry sprżet w przyzwoitej cenie. Klawiatura nie musi mieć 100 klawiszy supermedialnych (na poprzenidej miale 15 a i tak używałem tylko Wyłącz komputer...). Głośniki najchętniej 5.1 Creativa, ale to moje kryterium, jeśli są lepsze oferty to z chęcią je przejrze :wink: Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Nie znam się za bardzo w tych dziedzinach i nie chce kupić jakiegoś kota w worku :stuck_out_tongue:


(Homik1983) #2

Jeśli chodzi o klawiaturę, to proponował bym Ci: Logitech UltraX Premium Keyboard OEM. Mam taką i jestem zadowolony, niski profil klawiszy, zawieszenie klawiszy nożycowe, podczas pisania klwawiatura jest chyba jedną z najbardziej zbliżonych do tych stosowanych w laptopach (oczywiście w rozsądnej cenie). Na allegro można ją kupić znacznie taniej niż w komputroniku.

Jeśli chodzi o głośniki 5.1, to tutaj zastanawiałbym się nad:

  1. Creative Inspire T6100 5.1 retail

  2. Logitech X-530 - te słyszałem, grają bardzo ładnie ale w niektórych miastach gdy są bardzo ściszone (że ledwo słychać dźwięk) łapią jakieś ruskie radio :).

  3. Logitech X-540 - dlatego pewnie wybrałbym te, z tego co wiem są już pozbawione tego dokuczliwego problemu, który opisałem przy wcześniejszym zestawie Logitech'a.


(system) #3

Polecam te. Mam te same tylko 2.1 i są świetne! No i to Creative :wink: a on raczejdziadostwa nie robią


(Jjoasz) #4

jesli ma byc 5.1, to polecam te:

http://allegro.pl/item242729270_super_n ... _sam_.html

z pewnoscia przebija logitech i creative - mam dtt2200 creative(kurzy sie), kumpel logi x540 i nie umywaja sie do zabytkow AL asc400 2.1, ktorych na codzien uzywam :slight_smile:

jeszcze niedawno na allegro bylo kilka zestawow 2.1 dla dell'a robionych - b.dobry stosunek maja :stuck_out_tongue: - cena/jakosc

o sa :

http://allegro.pl/item239818480_zestaw_ ... nowy_.html

niezly dzwiek pod muze i filmy, gry gorzej, bo nie maja surround


(system) #5

Ta firma nie robi rzeczy dobrych, pozatym jest mało znana. Lepiej creative/logitech

Za 130 zł nei kupi sie dobrego 5.1 , za 160 są creativa 2.1 :expressionless:


(Jjoasz) #6

rozumiem, ze firma nieznana i niedoceniana w Pl, ale to nie powod, by stawiac takie opinie... dla przykladu:

i recenzja zmodyfikowanych dell'i:

ps. po polsku ciezko znalezc recenzje, sorry za angielski :slight_smile:


(Homik1983) #7

Mylisz się, sprzęt firmy Altec jest bardzo dobry. Jest wielu zwolenników produktów tej firmy, jednak tak jak napisał @ clockwork firma ta jest niedoceniana w Polsce. Podejrzewam, że jest to po części spowodowane dość wysokimi cenami sprzętu tej marki, o której w Polce przecież mało kto słyszał. Oto przykład. Niestety na komputroniku nie mają zbyt dużego wyboru głośników 5.1 firmy Altec, jak widać są tam tylko dwa zestawy 5.1 - jedne za 149 zł, a drugie za 719 zł. Taki rozstaw cenowy i niewielkie możliwości wyboru nie zachęcają do kupna. Za to widać dość szeroką ofertę głośników w systemie 2.1 - ceny niektórych zestawów 2.1 też mówią same za siebie.

BTW: Jeśli chodzi o aukcję allegro podaną w którymś z poprzednich postów, to nie sugerował bym się zbytnio tą ceną. Po pierwsze: to licytacja. Po drugie: sprzedąjcy nie ustawił ceny minimalnej i wydaje mi się, że jeśli nie będzie wielu ofert kupna i nie otrzyma zadowalającej ceny, to zakończy aukcję wycofując oferty - mimo, że regulamin allegro na to nie zezwala - już nie raz widziałem takie cyrki. No i finito: zestaw wystawiony na tej aukcji wygląda na taki trochę mizerny jeśli chodzi o rozmiar poszczególnych głośników.. tak więc nie zdziwiłbym się gdyby był to niskobudżetowy model Altec'a.