Zakup GPS do samochodu

Witam.

Potrzebuję zakupić GPS do samochodu. Zależy mi zwłaszcza na szczegółowej mapie

Polski. Proszę o podpowiedz, które urządzenie w tym temacie było by najlepsze Waszym zdaniem, na pewno dużo osób korzystać z GPS wiec może podzielić się wrażeniami :slight_smile:

Wiem że sam program do nawigacji to zdecydowanie AutoMapa, nie wiem czy się zgodzicie ze mną?

W tej chwili chyba najbardziej optymalna będzie Automapa 4. Ma w sumie najbardziej dokładną siatkę dróg w Polsce. Musisz zatem szukać urządzenia, które będzie wyposażone w taką właśnie mapę. O ile dobrze pamiętam, nie ma obecnie problemu z nabyciem takiego urządzenia. Na przykład Nokia 330 z Automapą 4, ewentualnie jakiś używany Pocket PC i do tego osobno Automapa. Może wyjść taniej

zależy ile kasy chcesz wydać.

jeśli coś z górnej półki to polecam

Asus MyPal A 686 z bluetooth 2.0 i ekranem 3.5 cala który zawiera automapę polski 4.0 i kosztuje tylko niespełna 1300zł.

Sony NV-U73 z ekranem 4.3 cala, 2cm grubości - szczegółowa mapa polski + 37 krajów europy. cena 1200zł

Zwróciłbym też uwagę na Navigona, podobno jest najbardziej szczegółowy jeśli chodzi i mapy.

nie polecam natomiast Garmina. Mam model nuvi 200GP i mimo że reklamował się super szczegółową mapą polski to jest do bani. Wyjechałem 5km za wrocław na działkę i pokazywał mi że jestem w szczerym polu.

Niestety mylisz się. Navigon jest fatalny w tym temacie. Mapy, które ma można określić tylko jednym słowem “porażka”. Żenująco mało miejscowości, mapy zawierają stary układ dróg co czyni ten program w Polsce bezużytecznym

Możliwe że masz racje z tym Navigonem. Z nim nie miałem do czynienia ale ludzie którzy mi o nim opowiadali nie narzekali.

Najlepiej jakiegoś prostego PocketPC (ja mam Mio 169 - bez bajerów do nawigacji OK) i automapę 4,5 w wersji z mapami EU lub PL w zależności od potrzeb i finansów. Ew. na drogi zagraniczne możesz Destinatora - też jest super ale AutoMapa mna podobno np. w Danii drogi wpisane które dopiero powstają więc to przyszłościowy produkt.

Albo możesz kupić Garmina - tata ma i polecam też jest dobry i ma głosowe nazwy ulic czego nie ma automapa.

ten to nawet wykracza co najmniej 50 lat do przodu jak nie na autostradzie kazuje skręcać w lewo (nie Anglia) to na przejazdach kolejowych kazuje skręcać na torowisko i jechać po torach widocznie tory uznaje za najszybszą trase.Europa zachodnia to tylko tomtom , a kupując palmtopa będzie można zainstalować co tylko się komu podoba.