Zakup HDD sata?

Moja płyta -> Microstar P6N SLI-FI (nF650i).

Obecnie mam dwa dyski ata ale chce je wymienić na dysk sata.

Dysk będę kupował z Komputronika.

Moją uwagę zwrócił dysk Samsung SpinPoint F2EG 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ).

To dobry wybór czy polecacie inny dysk?

Dysk nie musi być super cichy, ważne aby system na nim chodził szybko (W przyszłości będzie to W7 x64).

Mam XP SP2.

sam widzisz opinie tego dysku… co oczywiście nie znaczy, że nie istnieją jakieś wadliwe egzemplarze.

Jak zależy ci na prędkości to jest to dobry wybór ;] inny który mogę polecic do jakiś WD z serii black lub blue choć są one raczej trochę wolniejsze ale niezawodne ;]

Ogólnie jak chcesz mieć coś wydajnego to na system lepiej kupić jakiś mały dysk ssd lub kupić dwa takie same dyski sata i połączyć je w raid ;]

A obecnych dysków nie musisz wymieniać mogą zostać jako dodatkowe ;]

Jeśli zależy ci na szybkości dysku to: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _NCQ_.html

Jeśli na ciszy, niskim poborze prądu to ten co podałeś lub jego nowsza wersja: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _NCQ_.html

Te dyski też są dość wydajne i wygląda na to, że bardziej niezawodne.

Dzięki bart25 za doradzenie, bardziej mi zależy na szybkości.

Obecne dyski wymontuje, planuje zmianą płyty i nie chcę się ograniczać wyborem płytę na dwa kanały ATA a kontrolera na PCI nie chcę kupować.

Jeszcze pytanie dodatkowe, chcę się upewnić…jak rozumiem kabla w komplecie z dyskiem nie ma i trzeba go kupić osobno?

Jak się kupowało komputer/płytę główną to kable w komplecie powinny być. Jeżeli nie ma to trzeba będzie kupić osobno. (Rzadko kiedy widzę do HDD dołączone kable, ale to już zależy od aukcji.)

Do dysku nie ma kabla, ale powinien być dołączony do płyty głównej.

Miałem 3 dyski samsunga F3 i wszystkie szlag trafił po kilku dniach.

Jaki masz zasilacz? Pamiętaj, że gniazdem zasilania różnią się dyski ata od sata

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Może zasilacz był niesprawny, albo naprawdę masz wielkiego “farta”.

Wszyscy polecają dyski samsunga F3, nawet sam go posiadam i jestem niesamowicie zadowolony. Działa już bardzo długo. Gdyby było tak jak u Ciebie, to nikt nigdy by tego nie kupił/namawiał do kupienia/polecał. Nawet by pewnie tego w sprzedaży nie było.

Z powodu zasilacza nie warto rezygnować z dysku SATA. Zawsze można zastosować odpowiednią przejściówkę. :slight_smile:

zasilacz - Tagan 480W - U22, więc nie ma obawy czy np. czegoś nie uciągnie. Co do wtyczek na nim to szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to tam z tym jest.

Masz nawet 4 wtyczki zasilania dysku SATA.