Zakup huba z zasilaniem

Mam TV LG LH3000 i mam możliwość podłączyć do niego poprzez USB dysk zewnętrzny. Dysk sobie zakupiłam, ale nie przewidziałam jednego,że może być potrzebne dodatkowe zasilanie. Dysk jest SAMSUNGA 500 giga. TV go nie odczytuje. Próbowałam podzielić dysk na mniejsze partycje,ale nie pomaga. Z tego co wyczytałam na necie to potrzebne jest dodatkowe zasilnie.Czy zakup huba z zasilaniem rozwiąże problem?Czy to może być zwykły hub za 30zł z allegro, czy powinien być hub o specjalnych parametrach?

Rozumiem że odpowiednie funkcje serwisowe są odblokowane w TV ? Zakup aktywnego HUBa USB to pomysł trafiony jedynie wtedy, jeśli słychać że dysk po podłączeniu do portu nie inicjuje się (słychać coś jakby tykanie).

Tak czy inaczej - zanim cokolwiek kupisz - upewnij się że TV ma odblokowany port serwisowy USB.

USB mam odblokowane,bo sama to zrobiłam i pendrive 8 giga działa bez problemu.

Na dysku, po podłączeniu, świeci się zielona dioda informująca o gotowości i słychać jego pracę,ale mimo wszystko TV go nie widzi.

Pytanie pomocnicze: podaj dokładnie co to za dysk (przenośny ? czy w jakiejś obudowie ? jaki system plików założony na dysku?)

Dysk zewnętrzny przenośny zakupiony na tej aukcji:

http://allegro.pl/samsung-s2-500gb-2-5- … 48393.html

System plików nie ma znaczenia. Formatowałam jako NTFS i jako FAT.

No to nie mam dobrych wiadomości - trzeba było kupić dysk USB 2.0 a nie 3.0. Teraz zaś można mieć tylko nadzieję, że wystarczy użyć odpowiedniego kabla USB i dodatkowego zasilacza. Jeśli posiadasz odpowiedni kabel (IMHO - powinnaś mieć taki w komplecie od dysku) - to sprawdź czy po podłączeniu końcówki do np. laptopa czy innego urządzenie z portem USB tej dodatkowej końcówki TV rozpozna podłączone urządzenie. Osobiście uważam że to nic nie da, ponieważ TV nie jest w stanie dogadać się z kontrolerem przenośnego dysku …

Nie bardzo rozumiem. Kupiłam ten dysk ,bo na komputerze mam USB 3.0.

Poza tym w specyfikacji technicznej dysku jest wyraźnie napisane,że współpracuje z USB 2.0

wersja interfejsu USB 3.0 (kompatybilny z 2.0)

To według mnie nie ma znaczenia. W pracy mamy stary komputer bez 3.0 i dysk jest wykrywany bez problemu.

Czy hub aktywny to jest coś innego od tego co mi podałeś?

W dokumentacji dysku - na pewno. W końcu jest to “kompatybilność wsteczna” - sęk w tym, że TV to jednak nie do końca komputer. Nawet w instrukcji masz napisane: “USB storage devices below USB 2.0 are supported as well. But they may not work properly in the movie list.”, oraz “The recognition speed of a USB storage device may depend on each device”. Ale to teraz rozważania po fakcie jakby. Hub aktywny - to rozgałęziacz sygnału USB z dodatkowym zasilaniem, a to co pokazałem - to zwykły kabel przy pomocy którego urządzenia USB o podwyższonym poborze mocy mogą ją sobie “dobrać” z dodatkowego portu USB. Ponieważ zaś twój TV nie ma drugiego portu USB, a stawianie obok TV komputera / laptopa to chyba nie do końca jest to o co ci chodzi - potrzebujesz zasilacza zgodnie z tym co piszą w instrukcji: "Please connect power to a USB storage device(over 0.5 A) which requires an external power supply. If not, the

device may not be recognized."

Osobiście jednak uważam - że w tym konkretnym przypadku - może się okazać że dodatkowe zasilanie na niewiele się zda, ponieważ IMHO TV nie dogada się z kontrolerem USB 3.0 …