Zakup i wymiana dysku w laptopie Acer z 160 GB na 320 GB

Witam szukam dysku o pojemności 320 GB nowego do laptopa marki Acer a model to Aspire 5730ZG oraz nowej klawiatury do niego aby również ją wymienić bo przyciski są pourywane może mi ktoś pomóc coś wybrać jeśli chodzi o dysk i również pomóc z wyborem klawiatury hmmm…???

Jakoś nie mogę nic znaleźć na necie jeśli chodzi o ten model laptopa wcześniej był o pojemności 160 GB lecz niestety się popsuł teraz chcę zwiększyć jego pojemność mam nadzieję że nie będzie z tym większego problemu.Proszę o pomoc i ewentualne info jaki dysk o tej pojemności mógłbym zakupić oraz klawiaturę i mniej więcej ile gotówki musiałbym przygotować na zakup tych obydwóch rzeczy.

Hej,

Jeśli chodzi o dysk twardy, to polecam dysk WD z serii Black (prędkość obrotowa 7200RPM, co oczywiście przekłada się na wyższą wydajność) - na przykład tutaj: http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd-black-320-gb-wd3200bekx-602835/. W przypadku klawiatury zostają poszukiwania na portalach, na przykład Allegro - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=klawiatura+Aspire+5730ZG&search_scope=. Łącznie wychodzi nieco ponad 250 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam dzięki za szybką reakcję.

Widzę że dysk ma opcję sata III a tu w tym modelu laptopa jest chyba złącze sata II nie będzie problemu z podłączeniem go i użytkowaniem hmmm…???

A jeśli chodzi o klawiaturę jest jak widzę taka sama jak w tym modelu laptopa więc powinno być wszystko ok poza opcją czy po zakupie tego dysku będzie wszystko śmigać jak trzeba po zainstalowaniu systemu i sterowników.

 

Nie.

Hej,

Nie, nie powinno być żadnych problemów - porty SATA są ze sobą kompatybilne wstecznie, więc spokojnie powinno działać. :slight_smile: Generalnie ten dysk, taki sam tyle że w wersji z SATA II, to model WD3200BEK T , którego raczej nigdzie już nie dostaniesz.

Witam dzięki wielkie za pomoc w takim razie z wyżej wymienionych stronek zaczynam składać zamówienia na te dwie rzeczy i czekać aż przesyłka dotrze do mnie oraz potem włożyć do laptopa i zobaczyć jak hula o czym rzecz jasna poinformuję tu na forum.