Zakup iphone- nieprawidłowość związana z IMEI

Witam. Mam w planach zakupić iphone 3G. Mam do kupienia właśnie tego iphone za 500 zł. Jest on używany lecz jego obudowa nie ma praktycznie w ogóle rys. Sprzedający podał mi numer IMEI, jednak na stronie http://www.imei.info po sprawdzeniu IMEI wyświetla się

Internal memory: 16384 MB

, a sprzedawca sprzedaje telefon o pojemności 8GB, taką też pokazuje system. Co o tym sądzić? Czy opłaca się kupić tego iphone?

Skoro podaje imei telefonu to poproś o zdjęcie pudełka z telefonem, na którym powinno być podane to samo imei, które podał.

Ważne jeżeli sprzedaje również ładowarkę i inne akcesoria. Jeżeli nie to telefon może być kradziony. Najważniejsze jest pudełko.

Gdzie ty sprawdzasz ten IMEI? :o #-o

Ta strona jest beznadziejna, mój telefon wykrywa jako Samsunga Monte S5620 a jest to HTC ONE X, a drugiego wykrywa jako iPhone 3GS a jest to samsung #-o :smiley:

Najlepiej niech ci sprzedawca wyśle zdjęcia pudełka i tyłu iPhone, tam powinna być podana pojemność.

Na tyle iphone widnieje 8GB. Pudełka nie sprzedaje… bo nie ma- sprzedaje telefon i ładowarkę.

Gdzie sprawdzać IMEI?

Więc jest to iPhone 8GB i tyle.

Zawsze liczy się to co jest na tyle obudowy bądź w informacjach o telefonie w systemie.

Generalnie nie ma sensu sprawdzania numeru IMEI w sieci bo to i tak będę informacje nierzetelne, nie sprawdzisz na 100% czy tel jest czy nie jest kradziony, czy gdzieś nie jest zgłoszony etc.

Na jakiej stronie sprawdzić IMEI? Mam także inną ofertę- z pudełkiem- jednak nie wiem jak sprawdzić czy telefon jest oryginalny… Mam jego nr IMEI.

Może inaczej. Na jakiej stronie sprawdzić czy telefon nie jest kradziony ?

Szczerze? To dowiesz się dopiero jak trafisz na komisariat :slight_smile:

Najlepszym dowodem legalności jest oryginalna faktura zakupu urządzenia a nie jakieś komisowe świstki :slight_smile:

nie ma czegoś takiego jak ogólnie dostępna baza skradzionych telefonów.

Faktycznie, kwasior

Czy sprzedawca załącza oryginalny rachunek/fakturę z zakupionego telefonu ?

Jeżeli nie to mnie się wydaje, że powinieneś zrezygnować z kupna. Za dużo pytań i za duże ryzyko.

da się na stronie apple sprawdzić po numerze IMEI czy telefon jest rzeczywiście oryginalny?

Ja o niczym takim nie słyszałem,.

Zapytaj o tę fakturę.

Jeśli iPhone jest podpięty pod konto iTunes to na pewno jest oryginalny, poza tym jeśli jest oryginalna faktura zakupu (a nie komisowy świstek) to też świadczy oryginalności.

Jeśli nie ma ani pudełka ani faktury to sobie daruj, za duże ryzyko.

Sprzedawca może ci też wysłać screena/zdjęcie z informacji o systemie. Jeśli będzie tam numer imei, wersja system iOS to iPhone na pewno będzie oryginalny.