Zakup: iPod Nano czy iPod Touch?

Od tygodnia mam dylemat: Czy za cenę 300-400 PLN kupić używanego iPoda Touch 1Gen 8GB czy może nowego iPoda Nano 4Gen 8GB? Za Nano przemawia śliczny wygląd i wielkość, ale jednak Touch przyciąga do siebie większym ekranem, niesamowicie wygodną obsługą i WiFi.

Proszę Was o delikatną pomoc w wyborze, jakieś sugestie, może posiadacie któreś z tych urządzeń i możecie przedstawić wrażenia odnośnie codziennego użytkowania, jakości dźwięku etc.

Touch by był lepszy.

hmm mam ipoda nano 4gen i jak dla mnie jest ok : )

Jesli chodzi o elektronike to uzywanego sprzetu nigdy nie kupuje wiec na twoim miejscu wzialbym nano

jakość dźwięku? Kup porządne słuchawki z systemem akustycznym (polecam philipsa) i nie trać kasy na jakieś ■■■■■ółki :wink:

EDIT:

Z drugiej strony rozumiem chęć zakupu, bo sam mam dwa psp…

  1. używanego nie kupiłbym… wolę sam “rozdziewiczać” sprzęt :))

  2. wi-fi jest dość przydatne np. na sesji :slight_smile:

Zależy co Tobie się przyda… Jeżeli sama muzyka, to lepiej coś mniejszego, tańszego i faktycznie zainwestować w słuchawki… bo oglądanie np filmu na 4 czy 5 calowym wyświetlaczu, to swego rodzaju masochizm :slight_smile:

Dobrze wiem, że słuchawki Apple’a nie są jakieś szczególne. Ale kiedy nawet dobre słuchawki podłączy się do przeciętnego odtwarzacza a następnie do iPoda to słychać różnicę.

Racja, ale jednak w podróży czasem się przydaje ;]

touch niby spoko ale miałem iPhone i zmiana muzyki na słuchawkach nie apple była uciążliwa, wyciąganie telefonu z kieszeni, włączenie ekranu, 2x przycisk home i wtedy dopiero zmiana… przy nano możesz kliknąć przez kieszeń, przyciski ma spore :wink:

gadasz głupoty, ja 114odc dragon balla obejrzałem na iPhone :smiley: fajnie się ogląda

Wcale się nie dziwę, bo tam nie ma co oglądać, jak byś oglądał np. The Mission czy Tańczący z wilkami, gdzie główną rolę odgrywa obraz to byś zmienił zdanie.

Ja też o tym myślałem i wybiore Touch, bo jak coś takiego kupuje, to chce mieć super bajer, mogę alternatywnie wybrać tanie radyjko i też gra. I mam pytanie - czy do iPod Touch II generacji podepnę słuchawki nie produkowane przez Apple?

Podepniesz, chyba, że jakieś wejście będą miały nietypowe :stuck_out_tongue:

tak, tylko w iPhone 2G było takie głupie wejście to trzeba było nadcinać końcówkę słuchawek :stuck_out_tongue: (w Creative EP-630 wystarczyło ściągnąć tą gumę na wtyku :wink: )

widziałem Touch 2G i tam jest normalne wejście, nie wiem jak w Touch 1G…

Ja mam iPod touch 2G i wszystkie sluchawki normalnie chodza… Nie wiem o co Ci chodzi klopas :o :? :? Chyba ze masz uzywke, to ju zmienia postac rzeczy :stuck_out_tongue:

Wyżej mowa o iPhonie nie o iPodzie

uuppss…Przepraszam bardzo, nie wszystko przczytalem :cry: :cry: Sorki :frowning: