Zakup kamery video

Trafiła mi się okazja kupić takową kamerę JVC EVERIO GZ MC-500 DV7 Tutaj na allegro jest identyczna —> http://allegro.pl/item263727207__kamera … nowa_.html

Znajomy proponuje mi sprzedać tą kamerę za 325zł. Jest ona co prawda używana, ale tylko 3 miesiące, niestety bez gwarancji, bo kupowana za granicą w Anglii.

Czy warto kupować za taką cenę??

Czy ta kamera wystarczy na robienie filmów z uroczytsości rodzinnych itd. ?

Jakiej karty SD potrzebuję?? Ile zajmuje 1 godzina filmu przy rozdzielczości 640 x 480 ?? Czy format MPEG/AVI zapewni dobrą jakość ??

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

lepiej kupić aparat z zoomem optycznym, np olympus lub nikon tez mają opcję nagrywania filmów z dźwiękiem w rozdzielczości 640/480. Ta kamera nie jest ani kamerą ani aparatem po prostu zabawka

Za 1000 zł kupisz już cos poządnego z dyskiem twardym także radzę dozbierać kase:)

4X cyfrowy zoom, bez optycznego ?

Podejżewam że jakość filmów będzie identyczna z nagraniami z komórek. Przecież to nie ma żadnej optyki. CMOS sensor i tyle. Dokładnie tak jak w kómórkach.

Możecie coś polecić ?? Tak żeby kosztowało kilkaset złotych.

Ziomix

Wiesz generalnie nie ma dla mnie różnicy większej czy mam kupić z dyskiem za który będe musiał dopłacić(w cenie kamery np. 300zł) niż gdybym miał kupić kartę SD 4GB lub 8GB.

Chyba że jest jakaś istotna różnica ??


Generalnie teraz w zakup wchodzą tylko modele z zoomem optycznym. Bo rzeczywiście jak mam kupić jakaś zabaweczkę za 300-400zł to nie warto.

Tak się składa że mam telefon SE k790i z kartą 2GB, który pewnie robił by takie same filmiki co te badziewne kamery. Z tą różnicą że kamery bez zoomu optycznego kosztują 250-400zł a telefon 600zł.

Dziękuje za radę.