Zakup karty graficznej do 300 PLN

(Mistrz Jaras) #1

Witam!

Chciałbym kupić nowa kartę graficzną do mojego komputera.

Parametry Komputera to:

• Procesor: Intel Dual Core E5200 2.5

• Pamięć ram: 4 GB

• Płyta Główna: MSI P35 Neo-f

• Zasilacz: Amacrox Warrior 400W

• Obecna karta: Radeon HD 4670

Co moglibyście mi polecić w przedziale cenowym 200-300 zł.

Pozdrawiam

(Bartek603) #2

Zakładam że komputer ma być wykorzystywany do gier. Według mojego rankingu to najlepiej kupić:

1. 360 zl Radeon HD 7770 - warto dopłacić te 60 zł wydajność w porównaniu z poniższymi kartami jest odczuwalna

2. 360 zl GeForce GTX 650 - nieco gorsza jednostka w porównaniu z HD 7770 natomiast wykorzystuje bardziej zaawansowaną technologię (dobry do obróbki filmów) i oczywiście mniejsza ilość wydzielanego ciepła w porównaniu z Radeonami.

3. 320 zl Radeon HD 7750 nieco gorszy od GTX 650. Raden dobra alternatywa na zimę nie trzeba włączać ogrzewania :slight_smile:

4. 280 zl Radeon HD 7730 można go kupić ale według mnie nie ma to sensu. Lepiej zachować pieniądze i poczekać aż coś uda się więcej odłożyć

Jeśli masz możliwość to zachowaj pieniądze i poczekaj aż uzbiera się ich więcej a w między czasie ceny kart graficznych zmaleją.

Jeśli koniecznie potrzebujesz nową kartę graficzną zostaje zakup karty używanej na np: Allegro.

Pozdrawiam

(Ja$) #3

:arrow: na dzień dzisiejszy karty graficznej o mniejszej wydajności niż HD 7770 nie warto kupować (moc TDP 80W, wymaga dodatkowego zasilania),

:arrow: w najgorszym “układzie” kupuj HD 7750 ale koniecznie z pamięciami GDDR5 (moc TDP 55W, nie wymaga dodatkowego zasilania).

btw. z nowych kart graficznych w przedziale cenowym do 300zł nie ma nic sensownego chyba, że używane, ale ich kupno to loteria (osobiście odradzam).

(Fan Xp) #4

wkładać hd7770 do dual core to jak silnik ferrari do malucha

(falcon89) #5

Bez przesady, po pierwsze w grach priorytetem w grach jest karta graficzna, po drugie jak będzie zmieniał platformę/komputer to będzie miał przyzwoitą kartę.