Zakup karty graficznej do 300 PLN

Witam!

Chciałbym kupić nowa kartę graficzną do mojego komputera.

Parametry Komputera to:

  • Procesor: Intel Dual Core E5200 2.5

  • Pamięć ram: 4 GB

  • Płyta Główna: MSI P35 Neo-f

  • Zasilacz: Amacrox Warrior 400W

  • Obecna karta: Radeon HD 4670

Co moglibyście mi polecić w przedziale cenowym 200-300 zł.

Pozdrawiam

Zakładam że komputer ma być wykorzystywany do gier. Według mojego rankingu to najlepiej kupić:

  1. 360 zl Radeon HD 7770 - warto dopłacić te 60 zł wydajność w porównaniu z poniższymi kartami jest odczuwalna

  2. 360 zl GeForce GTX 650 - nieco gorsza jednostka w porównaniu z HD 7770 natomiast wykorzystuje bardziej zaawansowaną technologię (dobry do obróbki filmów) i oczywiście mniejsza ilość wydzielanego ciepła w porównaniu z Radeonami.

  3. 320 zl Radeon HD 7750 nieco gorszy od GTX 650. Raden dobra alternatywa na zimę nie trzeba włączać ogrzewania :slight_smile:

  4. 280 zl Radeon HD 7730 można go kupić ale według mnie nie ma to sensu. Lepiej zachować pieniądze i poczekać aż coś uda się więcej odłożyć

Jeśli masz możliwość to zachowaj pieniądze i poczekaj aż uzbiera się ich więcej a w między czasie ceny kart graficznych zmaleją.

Jeśli koniecznie potrzebujesz nową kartę graficzną zostaje zakup karty używanej na np: Allegro.

Pozdrawiam

:arrow: na dzień dzisiejszy karty graficznej o mniejszej wydajności niż HD 7770 nie warto kupować (moc TDP 80W, wymaga dodatkowego zasilania),

:arrow: w najgorszym “układzie” kupuj HD 7750 ale koniecznie z pamięciami GDDR5 (moc TDP 55W, nie wymaga dodatkowego zasilania).

btw. z nowych kart graficznych w przedziale cenowym do 300zł nie ma nic sensownego chyba, że używane, ale ich kupno to loteria (osobiście odradzam).

wkładać hd7770 do dual core to jak silnik ferrari do malucha

Bez przesady, po pierwsze w grach priorytetem w grach jest karta graficzna, po drugie jak będzie zmieniał platformę/komputer to będzie miał przyzwoitą kartę.