Zakup karty graficznej GF580 GTX czy coś zmieni?

Witam

jak w temacie zastanawiam się nad zakupem GF580 GTX narazie mam 2x MSI GF 550 GTX Ti Cylone II w SLi i tu pytanie czy rezygnować z dwóch kart na rzecz jednej czy poprawi to wydajność w grach ?!?!?

Proszę Was o opinie.

nie poprawi

Jest jakaś gra która Ci ‘nie idzie’?

Te 2 karty które masz w SLI powinny mieć zbliżoną wydajność do 580. Czy opłaca się wymieniać na 580 ? Zdecydowanie nie.

Dlaczego ? Niedługo wyjdzie nowa seria kart z architekturą Kepler, obecna seria powinna nieźle z ceną polecieć na “twarz” ;]

Po za tym musisz sobie uświadomić czy na prawdę jest ci potrzebna taka karta, jest to mocny high-end i możesz żałować że wpakowałeś w niego taką kasę przed premierą nowych kart. Do normalnych zastosowań - powiedzmy gry w FHD, wystarczy Ci w zupełności 560ti, pograsz na tej grafie we wszystkie tytuły z max detalami i vsync’iem :slight_smile:

Kolejna sprawa - widzę że chcesz kupować tą grafę do tego phenoma w opisie ? to z góry przekreśla wszystko bo ten phenom na 4GHz idealnie współgra z 560ti, przy 580 będzie nie wyrabiać.

gry chodzą ale nieraz mam przycinki rzadko ale pojawiają się i nie wiem czy to wina grafy a może procka(podkręcony do 3.8 Ghz) lub ramu

Sprawdź temperatury np:speedfanem

temp. w stanie spoczynku np. przeglądanie netu ,lub nic nierobie mam 33-36C jak gram dłużej np. 1h. to mam w granicach 45-50C przeprowadziłem test programem OCCT.

Po pierwsze to skąd w ogóle pomysł połączenia dwóch kart z mocno średniego segmentu? Po drugie SLI / CF nie zawsze działa optymalnie w każdej grze i dlatego ja od dawna jestem zwolennikiem jednej mocniejszej karty.

A może te przycięcia są związane ze SLI? Wiadomo, że nie jest idealnym to rozwiązanie. Również się dziwię, skąd pomysł łączenia dwóch takich mocno średnich kart. Moim zdaniem lepiej wymienić CPU + MOBO na P67 PRO3 B3 + i5-2500K (albo jak jesteś fanem nowości, to poczekać na Ivy Bridge, które pewnie na start będzie drogie) :slight_smile:

może ib bedzie drogie, ale sb stanieje ;]

Też z czasem, wraz z premierą cena od razu nie spadnie.