Zakup karty graficznej i ew. zasilacza

Witajcie. Przymierzam się do zmiany karty graficznej i zastanawiam się nad Radeonem 4870x2… Co sądzicie o tej karcie? Wg zestawienia GPU na Benchmarku ma niezłe wyniki :smiley: Miałem 9800GX2 i też miała niezłego kopa ale grzała się strasznie i nie każda gra korzystała z dwóch procesorów graficznych … czy w tym przypadku też może tak być? Macie może jakieś inne propozycje do powiedzmy 400zł ? A właśnie mój zasilacz to Amacrox Warrior 500. Czy będę musiał go wymienić ?

zasilacz może zostać

a co do karty to proponowałbym takie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/2543864 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1459427 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/2418557 opinie

Ja mam 4870 512MB DDR5 i śmiga niesamowicie :smiley: też miałem 8800 GTS i boje go na głowę :stuck_out_tongue:

4870x2 jest wydajniejsza niż 6770 GTS450 czy 6670 polecane przez Vendor43

Po pierwsze zależy za ile masz okazję ją nabyć, po drugie będziesz mieć problem z doborem alternatywnego coolera GPU (Arctic już nie ma w ofercie chłodzenia na tą kartę), po trzecie do takiej karty musi być mocniejszy zasilacz (np. XFX Core 500, Thermaltake XT 575W lub Fractal Design Tesla 650) i po czwarte musisz mieć odpowiednio dużą i dobrze wentylowaną obudowę :wink:

Nabyć ją mogę za 450zł. Zasilacz i tak bym musiał wymienić i jestem tego świadomy :wink: Obudowa da radę :slight_smile: Co do chłodzenia… będzie to samo na oryginalnym jak z 9800GX2? Bo dla niej 100* to norma :confused: A nie chcę już takiego grzejnika… I jeszcze zastanawiam się czy warto się w to pakować ze względu na brak directa 11 i shaderów 5.0… Jeśli gry zaczną tego wymagać (o ile już niee wymagają) to już sobie nie pogram… :expressionless:

Szczerze? Wolałbym dozbierać ze 200-250 zł i nabyć pojedynczą kartę o podobnej wydajności ale z już fabrycznie lepszym coolerem GPU :wink:

No niestety fundusze mnie ostro ograniczają bo chcę jeszcze wymienić płytę główną, ram i obudowę … A co sądzicie o radeonie 3870x2 ? Pytam z ciekawości bo wiadomo że jest starszy ale z tego co widzę na zestawieniu benchmarku ma niezłe wyniki :slight_smile:

3870x2 to coś jak ten 9800gx2, no trochę lepszy. Ale na pewno lepiej 4870x2.

Jeśli Ci zależy na DX11 to może 6790? Kupisz do 450zł.

Nie widziałem 500W XFXów, chyba mała pomyłka :wink:

Brałbym na twoim miejscu HD6770 albo HD6790. Albo dozbierać do HD6850

Teraz tak patrzę i 6770 chodzi niemal po tyle samo co 4870x2… Co lepiej wybrać? Nie zależy mi bardzo na dx11… chodzi mi bardziej o shadery… nie wiadomo czy np gta V nie będzie potrzebować tych najnowszych a nie ukrywam że chciałbym zagrać :slight_smile:

Na 6770 w GTA V z dobrymi ustawieniami pewnie i tak nie pograsz, a o to czy na 4870 pójdzie się nie martw, na pewno będzie obsługa DX10 a może i DX9 w V.

Ja bym wybrał 4870x2.

Tak, pomyłka. Chodziło oczywiście o model 550 :wink:

Ja też wolałbym dozbierać do HD6850 niż mieć potem problemy z dwurdzeniową kartą w kwestii colera GPU :slight_smile:

A co sądzicie o Radku 5830? A może macie jakieś propozycje ze stajni “zielonych”?

Witam też bym brał 6850

Po pierwsze 6850 ciągnie max około 130wat więc spokojnie starczy Twój zasilacz,jeszcze bedziesz mógł proca podkręcić.

Po drugie nie brałbym tej 4870x2 bo ona ciągnie max prawie 300wat!! więc dojdzie jeszcze zamiana zasilacza bo ten bedzie na styk a dobrze mieć zapas.,napewno grzeje się niemiłosiernie i jest głośna jak suszara,następna rzecz to problem z doborem chłodzenia i stare 55nm.

Po trzecie cena 6850 jest podobna a możesz ją mieć nową i z gwarancją a 4870x2 już nie… wybór zależy od Ciebie. Pozdrawiam