Zakup karty telewizyjnej


(system) #1

Witam mam zamiar kupić kartę telewizyjna do komputera. Czym sie kierować przy zakupie takiej karty? Ile powinienem przeznaczyć na to mojego funduszu?

Nie chce robić nowego tematu więc zapytam tutaj o pewną sprawę. Mam w domu 3 telewizory podłączone do kablówki i do tego bedzie szedł jeszcze jeden kabel od karty tv. Jak można poprawić jakość sygnału?


(hevet) #2

http://www.allegro.pl/item487453845_tun ... nalog.html

http://www.allegro.pl/item488125837_wzm ... nalny.html


(system) #3

Czy karty TV PCI są lepsze od USB ? Czy do tego potrzebne są jakieś programy ?

http://www.allegro.pl/item481524584_super_tuner_usb_cyfrowa_telewizja_pilot.html


(hevet) #4

Co do karty czy wzmacniacza?Ile chcesz wydać pieniędzy?

Ta karta to jedna z najlepszych na rynku do odbioru telewizji analogowej.Sam ja mam i jestem z niej zadowolony.Miałem styczność jeszcze z dwoma innymi kartami ale jakość obrazu była dla mnie niezadowalająca.

Programy są potrzebne,producent dołącza odpowiednie oprogramowanie.Istnieją też karty umożliwiające pracę bez komputera.Podłączasz je między komputer a monitor.Do nich nie potrzeba dodatkowych programów.

Ja akurat preferuje wewnętrzne karty,mniejsza plątanina kabli.Chociaż te na USB dają możliwość łatwego podłączenia do innego komputera czy laptopa.

Przykładowe zdjęcie zrobione z mojej karty.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da4 ... 3dc24.html


(system) #5

Pierwsze słyszę o takich kartach. Możesz dać jakiegoś linka do takich kart? Ale wtedy jak zaprogramować programy ?


(hevet) #6

http://allegro.pl/item480818176_zewnetr ... _gw24.html

Nie miałem nigdy do czynienia z taką kartą ale programuje się prawdopodobnie jak zwykły telewizor.Zapewne na monitorze można wyświetlić odpowiednie menu za pomocą pilota i wszystko zaprogramować.


(system) #7

http://allegro.pl/item487768865_tv_tuner_zewnetrzny_do_lcd_crt_glosnik_pilot.html

mam zamiar kupić w.w tuner. Słyszałem że Monitor LCD musi dostać bardziej poprawny sygnał VGA niż CRT i dlatego niektóre tańsze tunery mają duże rozrzuty parametrów których LCD nie daje rady przeliczyć na postać cyfrową.

Mam tylko d-sub i dvi-d w monitorze LCD LG

odp