Zakup komputera Mac - Mac Mini PowerPC G4 - czy warto?

(Fotgar) #1

Mogę kupić za 500zł komputer:

Mac Mini

Nazwa procesora: PowerPC G4

Prędkość procesora: 1.42 GHz

Pamięć podręczna L2 (na CPU): 512 KB

Pamięć: 1 GB

Prędkość magistrali: 167 MHz

Dysk twardy: 80 GB

System operacyjny: Mac OS 10.3.7

WI-FI, LAN, 2x USB, Fire Wire

Opłaca się? Wyjdzie coś z tego, czy to jakiś badziew?

(niezDarek) #2

za 500zł myślę że się opłaca,

ale jedynie do zwykłego używania w domu, internet, muzyka, filmy

(Fotgar) #3

Do obróbki zdjęć.

(system) #4

też mam propozycje zamiany mojego lapka na maca tylko że procek 1,2 ....i sam zastanawiam się czy warto... to byłby mój pierwszy MAC. W ciągu roku i tak zmienię zapewne na nowszy model. Chodzi mi o to że "na początek-jako pierwszy MAC" dobry wybór??? Głównie przeglądam internet ale chciałbym się też zapoznać z nowym systemem itd...warto wzisc ibook 4g??A do kolegi który założył ten post dam radę...patrz na system bo oryginalnie ma zainstalowany taki archaiczny system-patrz żeby był leopard lub tiger...

(Pawelnr1) #5

Opłaca sie ale tylko po to żeby zapoznac się z systemem. To poważnej pracy ja bym wybrał już Maka na intelu.

(system) #6

Magistrala jest trochę wolna, lepszy by był na Intelu...

(Fotgar) #7

Akurat szukam maca jako taki komputer, aby się zapoznać :slight_smile: Obróbka zdjęć to nie będą akurat wcześniej wspomniane panoramy, lecz zwykłe zdjęcia (max ok. 5000x4000px). Bardzo jest on wolny, czy po prostu normalny?

(Vronahau) #8

Mnie by denerwowała powolna praca za pomocą takiego sprzętu. Odradzam.

(klopas) #9

G4 to słaby procek i na kompach z G4 trzeba instalować tigera bo leopard jest wolniejszy a na tigera ciężej znajdować programy :wink: (sam mam iBooka G4) za 500zł niby warto ale szczerze mówiąc lepiej cokolwiek najtańszego na intelu kupić :wink: (chyba MacBooki chodzą od 1400 czy coś koło tego, nie wiem ile stoją mac mini na intelu, musiałbyś poszukać)

(IrasDeeJay) #10

G4 to już mocny przeżytek. Osobiście posiadam jakiegoś leciwego iMaca G3 to to już jest dopiero tragedia. Jeśli chcesz tylko zapoznać się z systemem a planujesz w niedalekiej przyszłości kupić Maca, to polecam poszukać w googlu coś na temat osx86 project - czyli instalacji Mac OSX na zwykłym PC. Osobiście posiadam SnowLeoparda 10.6.3 - testowałem na laptopie i powiem że bardzo sympatyczna sprawa.

(sla17) #11

Tak, tylko że instalacja Maca na PC jest nielegalna :slight_smile:

Do tematu : ile trzeba by wydać na sprzęt nadający się do płynnej i komfortowej pracy?

(Adirucio96) #12

Hmm... na tym sprzęcie Leoparda byś zainstalował. Do takich zadań jak słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, komunikatory itp. komputerek sprawowałby się świetnie :smiley:

(Mayerproject) #13

PowerPC nie daje dużych możliwości.

Za 1400zł możesz już dostać Macbooka White z prockiem ponad 2GhZ i ponad 1gb RAMu, do tego dysk około 160gb. - mowa o sprzęcie używanym z jakże znanego portalu Allegro.

Dołóż 900zł, z zakupem starego sprzętu się nie spiesz. Ja żałuję że 3 lata temu wziąłem Peceta, a mogłem za tą cenę dostać o wiele lepszego Macbooka, albo chociaż mac mini.

Tak więc nie polecam PPC, jednakże jeśli chcesz się zapoznać z świetnym systemem jakim jest Mac OS X, i tylko siedzieć w internecie to polecam, ale nie posłuży ci to dłużej niż 1,5 roku - wiem o tym z własnego doświadczenia. :wink: