Zakup komputera Mac - Mac Mini PowerPC G4 - czy warto?

Mogę kupić za 500zł komputer:

Mac Mini

Nazwa procesora: PowerPC G4

Prędkość procesora: 1.42 GHz

Pamięć podręczna L2 (na CPU): 512 KB

Pamięć: 1 GB

Prędkość magistrali: 167 MHz

Dysk twardy: 80 GB

System operacyjny: Mac OS 10.3.7

WI-FI, LAN, 2x USB, Fire Wire

Opłaca się? Wyjdzie coś z tego, czy to jakiś badziew?

za 500zł myślę że się opłaca,

ale jedynie do zwykłego używania w domu, internet, muzyka, filmy

Do obróbki zdjęć.

też mam propozycje zamiany mojego lapka na maca tylko że procek 1,2 …i sam zastanawiam się czy warto… to byłby mój pierwszy MAC. W ciągu roku i tak zmienię zapewne na nowszy model. Chodzi mi o to że “na początek-jako pierwszy MAC” dobry wybór??? Głównie przeglądam internet ale chciałbym się też zapoznać z nowym systemem itd…warto wzisc ibook 4g??A do kolegi który założył ten post dam radę…patrz na system bo oryginalnie ma zainstalowany taki archaiczny system-patrz żeby był leopard lub tiger…

Opłaca sie ale tylko po to żeby zapoznac się z systemem. To poważnej pracy ja bym wybrał już Maka na intelu.

Magistrala jest trochę wolna, lepszy by był na Intelu…

Akurat szukam maca jako taki komputer, aby się zapoznać :slight_smile: Obróbka zdjęć to nie będą akurat wcześniej wspomniane panoramy, lecz zwykłe zdjęcia (max ok. 5000x4000px). Bardzo jest on wolny, czy po prostu normalny?

Mnie by denerwowała powolna praca za pomocą takiego sprzętu. Odradzam.

G4 to słaby procek i na kompach z G4 trzeba instalować tigera bo leopard jest wolniejszy a na tigera ciężej znajdować programy :wink: (sam mam iBooka G4) za 500zł niby warto ale szczerze mówiąc lepiej cokolwiek najtańszego na intelu kupić :wink: (chyba MacBooki chodzą od 1400 czy coś koło tego, nie wiem ile stoją mac mini na intelu, musiałbyś poszukać)

G4 to już mocny przeżytek. Osobiście posiadam jakiegoś leciwego iMaca G3 to to już jest dopiero tragedia. Jeśli chcesz tylko zapoznać się z systemem a planujesz w niedalekiej przyszłości kupić Maca, to polecam poszukać w googlu coś na temat osx86 project - czyli instalacji Mac OSX na zwykłym PC. Osobiście posiadam SnowLeoparda 10.6.3 - testowałem na laptopie i powiem że bardzo sympatyczna sprawa.

Tak, tylko że instalacja Maca na PC jest nielegalna :slight_smile:

Do tematu : ile trzeba by wydać na sprzęt nadający się do płynnej i komfortowej pracy?

Hmm… na tym sprzęcie Leoparda byś zainstalował. Do takich zadań jak słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, komunikatory itp. komputerek sprawowałby się świetnie :smiley:

PowerPC nie daje dużych możliwości.

Za 1400zł możesz już dostać Macbooka White z prockiem ponad 2GhZ i ponad 1gb RAMu, do tego dysk około 160gb. - mowa o sprzęcie używanym z jakże znanego portalu Allegro.

Dołóż 900zł, z zakupem starego sprzętu się nie spiesz. Ja żałuję że 3 lata temu wziąłem Peceta, a mogłem za tą cenę dostać o wiele lepszego Macbooka, albo chociaż mac mini.

Tak więc nie polecam PPC, jednakże jeśli chcesz się zapoznać z świetnym systemem jakim jest Mac OS X, i tylko siedzieć w internecie to polecam, ale nie posłuży ci to dłużej niż 1,5 roku - wiem o tym z własnego doświadczenia. :wink: