Zakup konsoli do gier

Witam. Zastanawiam się nad zakupem PLAYSTATION 2. Czy warto jeszcze kupować PS2 gdy wyszła już PS3, czy na PS2 wychodzą jeszcze nowe gry? Z góry dzięki za odpowiedzi

Nowe gry jeszcze będą wychodzić przez około pół roku ale ja bym ci polecał uzbierać na ps3 ponieważ gry z ps2 będą na ps3 chodzić

Tak na PS2 produkują jeszcze nowe tytuły :slight_smile:

chociaż w sumie na ps2 jest wystarczająco gier by mieć się czym zająć :slight_smile:

Będą ?? :o

PS3 odtwarza płyty z PS2, ale tylko w wersjach sprzedawanych na Japonię i USA.

W egzemplarzach sprzedawanych na Europę niestety nie ma takiej możliwości dlatego można na Allegro zakupić wersję Japońsko-Amerykańską.

tylko że do ps3 to trzeb aładna kwotę dozboerac bo jak na raize to różnica jest kolosalna, co zresztą nie dziwi, taka polityka firmy sony

Kiedyś było ich więcej, znalazłem tylko jedną. http://www.allegro.pl/item202677983_pla … anio_.html

ja bym uzbierał na XBOXa 360 i sobie graj, jak coś to PS3 kup sobie gdzies pod koniec roku aż cena spadnie i niech więcej gier wyjdzie bo dopiero zaczynają wychodzić

Tak wersja NTSC ma jakiś tam chip do emulowania, chociaż PALowa wersja tez odpala większość gier z PS2. Co z tego że kupi PS3 sprowadzona z Japonii czy USA jak gry z PS2 mają blokadę regionalną więc nie odpali gier kupionych w europie na sprowadzonym PS3. :] Tylko gry na PS3 nie mają blokady. :stuck_out_tongue:

Chodzą bez problemu wszystkie gry z Europy (PAL). - Konsola nie ma tzw. blokady regionalnej.

Konola bardziej dopracowana niż konsole europejskie min. - bezproblemowa emulacja gier z Ps2 - europejskie konole czytają tylko wybrane tytuły!

Kto bieże informacje z allegro? Oo

12. Czy PS3 posiada blokadę regionalną?

Gry pisane dla PS3 odpalimy z każdego regionu, tutaj blokada nie występuje. Przy filmach DVD, Blu-Ray i grach z PS One i PS2 blokada jest, i odtworzymy tylko to, co ma oznaczenie “Region 1” lub “PAL”.

http://www.kikoo.pl/artykuly/105-1/PlayStation-3-FAQ/

PS. Co to znaczy dopracowana? xD

Konsole NTSC mają chip który emuluje gry z PS2 przez co PS3 jest droższe, konsole EU nie posiadają takiego chipa bo sony ma zamiar załatwić to softwareowo (aktualizacja softu). Na europejskiej konsoli można odpalić 73% gier tak jak pisze to w linku wyżej w pkt. 13.

13. Czy konsola jest kompatybilna z tytułami z PS2 i PSOne?

Tak, europejska wersja konsoli radzi sobie z około 73% tytułów z PS2. Pod tym adresem możesz sprawdzić kompatybilność swoich gier.

Konsola Japońska i USA odpala 100% gier bo tak jak wyżej napisałem posiada specjalnego chipa.

Aha, czyli jeśli kupujesz coś na Allegro to nie czytasz opisu towaru bo już zakładasz z góry że to co napisane to kłamstwo ?? :o

Ja czytam opis i wierzę w to co jest napisane, a jeśli mam wątpliwości to kontaktuję się ze sprzedawcą :stuck_out_tongue:

Trochę zaufania !!

SONY chciało zaoszczędzić na rynku europejskim i nie wstawili tego chipa, potraktowali europe po macoszemu :evil:

Chyba wierzysz w cuda :stuck_out_tongue:

Już bardziej wierzę temu sprzedawcy z Allegro :lol: :lol: :lol:

Nie, po prostu ten sprzedawca tak wychwala tą konsole że trudno mu wierzyć. Np. to “Konola bardziej dopracowana niż konsole europejskie min.” już wiem że jest noobkiem i nie warto mu wierzyć.

Dzięki za wypowiedzi. Czyli podsumowując bo trochę odbiegliśmy od tematu :mrgreen: Opłaca się póki co kupić jeszcze PS2 dopóki PS3 nie stanieje trochę?

Zdecydowanie TAK.

Chyba że chcesz dozbierać i kupić laptopa.