Zakup konsoli do gier


(300190) #1

Witam. Zastanawiam się nad zakupem PLAYSTATION 2. Czy warto jeszcze kupować PS2 gdy wyszła już PS3, czy na PS2 wychodzą jeszcze nowe gry? Z góry dzięki za odpowiedzi


(Sebawroclaw) #2

Nowe gry jeszcze będą wychodzić przez około pół roku ale ja bym ci polecał uzbierać na ps3 ponieważ gry z ps2 będą na ps3 chodzić


(Big Show) #3

Tak na PS2 produkują jeszcze nowe tytuły :slight_smile:


(Startowa) #4

chociaż w sumie na ps2 jest wystarczająco gier by mieć się czym zająć :slight_smile:


(Jbviuhvbvui) #5

Będą ?? :o

PS3 odtwarza płyty z PS2, ale tylko w wersjach sprzedawanych na Japonię i USA.

W egzemplarzach sprzedawanych na Europę niestety nie ma takiej możliwości dlatego można na Allegro zakupić wersję Japońsko-Amerykańską.


(Grzesiek82) #6

tylko że do ps3 to trzeb aładna kwotę dozboerac bo jak na raize to różnica jest kolosalna, co zresztą nie dziwi, taka polityka firmy sony


(Jbviuhvbvui) #7

Kiedyś było ich więcej, znalazłem tylko jedną. http://www.allegro.pl/item202677983_pla ... anio_.html


(Pax555) #8

ja bym uzbierał na XBOXa 360 i sobie graj, jak coś to PS3 kup sobie gdzies pod koniec roku aż cena spadnie i niech więcej gier wyjdzie bo dopiero zaczynają wychodzić


(Matejo Master) #9

Tak wersja NTSC ma jakiś tam chip do emulowania, chociaż PALowa wersja tez odpala większość gier z PS2. Co z tego że kupi PS3 sprowadzona z Japonii czy USA jak gry z PS2 mają blokadę regionalną więc nie odpali gier kupionych w europie na sprowadzonym PS3. :] Tylko gry na PS3 nie mają blokady. :stuck_out_tongue:


(Jbviuhvbvui) #10

Chodzą bez problemu wszystkie gry z Europy (PAL). - Konsola nie ma tzw. blokady regionalnej.

Konola bardziej dopracowana niż konsole europejskie min. - bezproblemowa emulacja gier z Ps2 - europejskie konole czytają tylko wybrane tytuły!

(Matejo Master) #11

Kto bieże informacje z allegro? Oo

12. Czy PS3 posiada blokadę regionalną?

Gry pisane dla PS3 odpalimy z każdego regionu, tutaj blokada nie występuje. Przy filmach DVD, Blu-Ray i grach z PS One i PS2 blokada jest, i odtworzymy tylko to, co ma oznaczenie "Region 1" lub "PAL".

http://www.kikoo.pl/artykuly/105-1/PlayStation-3-FAQ/

PS. Co to znaczy dopracowana? xD

Konsole NTSC mają chip który emuluje gry z PS2 przez co PS3 jest droższe, konsole EU nie posiadają takiego chipa bo sony ma zamiar załatwić to softwareowo (aktualizacja softu). Na europejskiej konsoli można odpalić 73% gier tak jak pisze to w linku wyżej w pkt. 13.

13. Czy konsola jest kompatybilna z tytułami z PS2 i PSOne?

Tak, europejska wersja konsoli radzi sobie z około 73% tytułów z PS2. Pod tym adresem możesz sprawdzić kompatybilność swoich gier.

Konsola Japońska i USA odpala 100% gier bo tak jak wyżej napisałem posiada specjalnego chipa.


(Jbviuhvbvui) #12

Aha, czyli jeśli kupujesz coś na Allegro to nie czytasz opisu towaru bo już zakładasz z góry że to co napisane to kłamstwo ?? :o

Ja czytam opis i wierzę w to co jest napisane, a jeśli mam wątpliwości to kontaktuję się ze sprzedawcą :stuck_out_tongue:

Trochę zaufania !!

SONY chciało zaoszczędzić na rynku europejskim i nie wstawili tego chipa, potraktowali europe po macoszemu :evil:

Chyba wierzysz w cuda :stuck_out_tongue:

Już bardziej wierzę temu sprzedawcy z Allegro :lol: :lol: :lol:


(Matejo Master) #13

Nie, po prostu ten sprzedawca tak wychwala tą konsole że trudno mu wierzyć. Np. to "Konola bardziej dopracowana niż konsole europejskie min." już wiem że jest noobkiem i nie warto mu wierzyć.


(300190) #14

Dzięki za wypowiedzi. Czyli podsumowując bo trochę odbiegliśmy od tematu :mrgreen: Opłaca się póki co kupić jeszcze PS2 dopóki PS3 nie stanieje trochę?


(Jbviuhvbvui) #15

Zdecydowanie TAK.

Chyba że chcesz dozbierać i kupić laptopa.