Zakup książki o PHP oraz HTML - proszę o radę


(Quentin) #1

Witam.

Ostatnio słychać głośno o języku PHP, odpowiada on za dynamiczne strony internetowe. HTML i CSS też nie odchodzą jeszcze w odstawkę. Zatem zdecydowałem, że kupie sobie kilka książek na ten temat. Chciałbym was prosić o dobrą radę. Jeśli chodzi o PHP, to chciałbym aby książka zawierała w sobie przynajmniej trochę informacji o:

- PHP

- baz danych MySQL

- Konfiguracji serwera Apache

Z PHP zaczynam od początku więc wolałbym, aby książka była napisana prostym, nieskomplikowanym językiem. Myślałem o tych:

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/phappo.htm - 89 zł

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/pmsad3.htm - 69 zł

Lecz nie wiem, która będzie dla mnie lepsza więc proszę o radę. Mogą to być też inne książki - jak najbardziej, tylko żeby spełniały moje wymagania, które podałem wyżej :slight_smile: Cena nie gra roli 8)

Jeśli chodzi o język HTML, to znam już jego podstawy razem z CSS, ale wolałbym się jeszcze trochę podszkolić :smiley: Chciałbym aby książki zawierały w sobie przynajmniej trochę informacji o:

- HTML

- CSS

- XHTML

Wpadła mi w oko taka:

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/abchtx.htm - 29 zł

Bo inne są wyczerpane :frowning:

Zatem proszę o radę: chciałbym abyście mi doradzili, które z książek kupić z tych dwóch kategorii. Z góry bardzo dziękuję :slight_smile:

Pozdrawiam,

Quentin


(Tuchol) #2

HTML - tyle tego w necie jest ze moim zdaniem kupowanie ksiazki to strata kasy, a co do php to the best jest ta ksiazka:

http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm

Inne się chowają.