Zakup laptopa 17" za około 3tys. zł

Muszę do końca miesiąca kupić laptopa z matrycą 17", opartym na procesorze Intel Core Duo. Komputer będzie przede wszystkim służył do przeglądania internetu, pracy w Corelu i Autocadzie. Czasami jak przyjdzie ochota na grę to także musi dać radę :wink: Wstępnie myślę o HP lub ew. Toshibie… nie chcę kupić laptopa typu no name gdyż będzie on przeze mnie dosyć intensywnie eksploatowany. Na rynku jest teraz tak duży wybór, że nie wiem co mogę kupić optymalnego za 3-3300zł. Mam nadzieję, że doradzicie mi w wyborze.

Ten laptop wydaje się być w sam raz :slight_smile:

[http://www.komputronik.pl/Notebooki/Tos … ,id,59334/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Satellite dla_kazdego/seria_P_X_L350 17/Toshiba_Satellite_P300_1A7/pelny,id,59334/)

  1. HP Pavilion DV9500T - 3179,00zł

  2. Toshiba X205 - 3199,00zł

Widziałem na allegro wcześniej te modele i poważnie zastanawiam sie nad ich zakupem… pytanie tylko co wybrac? Toshiba ma chyba lepsza grafike ?

Jeśli musisz kupić już teraz to bierz coś z powyższych, jeśli możesz wyczekać miesiąc/dwa to wyczekaj aż spadnie nieco cena hp dv7, bardziej energooszczędne procesory serii “P” i ogólnie jest to nowa platforma intela. Narazie chodzą gdzieś 200zł za dużo.

Jeśli ten laptop ma 99% czasu przebywać na biurku to brałbym tą toshibę z dwoma 8600 (a tak właściwie to pc’ta całego bardziej by się opłacało wtedy brać). A jeśli ma być to mobilny laptop to zastanowiłbym się nad 15’stkami, np nad compalem jhl90 dobrze wyposażonym.

Muszę niestety kupic juz teraz więc dv7 odpada. Na biurku na pewno nie będzie przebywał 99% czasu… ma być to zdecydowanie mobilny komputer. Mariosti* dlaczego mówisz, że zastanawiałbyś się nad 15" ? Na 17 przecież większy komfort pracy zarówno w Corelu jak i w grach , filmach etc

tak, tylko 15’’ łatwiej przenieść, jest bardziej mobilna, bo jest po prostu mniejsza i lżejsza :wink:

a komfort pracy podobny jak na 17’’ :wink:

Mniejsza troszkę jest a co do wagi to te parę deko dużej różnicy mi nie robi. Mówisz komfort pracy podobny… bzdura, pracowałeś może w Autocadzie na 15" i na 17" ? Różnica diametralna.

Możesz też kupić jakąś dobrą 15"-tke i do tego dokupić sobie większy monitor :slight_smile:

tak, i monitor będzie woził ze sobą w torbie? :stuck_out_tongue:

przecież wyraźnie powiedział że do zastosowań biurowych, czyli trochę mobilności musi być :wink:

nie, a Autocadzie nie pracowałem, ale miałem możliwość porównania 17’’ i 15’’ podczas oglądania filmów i różnica nie jest duża, w grach tak samo, jest ogólnie mała różnica :wink:

wiec według mnie lepiej wziąć rewelacyjnie wyposażoną 15’’ niż średnią 17’’ :wink:

No ale przecież w domu jakby pracował czy oglądał filmy robiłby to na monitorze powiedzmy 22" a jak będzie w trasie to weźmie samego lapka z 15-tke.

wersja może i najlepsza jeżeli nie chce się nosić, ale droższa (monitor i przydałaby się klawiatura). Po drugie przesadzacie z tą wagą, z moją 17" chodziłem po górach i przeżyłem.

A jak AutoCAD to 17" tylko “słabe” te rozdzielczości, ale…

A z tych dwóch brałbym “tośkę”

Jak chcesz mieć dobry zestaw lapek + monitor + klawiatura to zobacz to:

Laptopy:

  1. ASUS S96S - 2599,00zł

lub

  1. COMPAL JHL90 - 2597,00zł

Monitory:

  1. ASUS VK222S 22" - 599,00zł

lub

  1. LG W2234S-BN 22" - 599,00zł

Za zestaw lapek + monitor zapłacisz ~3200zł więc zostaje ci “stówka” na jakąś klawiaturę i ewentualnie mysz.

Chociaż nie wiem czy trzeba kupować klawiaturę. Raczej dokupiłbym mysz za resztę jakąś dobrą.

Jeśli chcesz kupić laptopa samego to zastanów się nad tą Toshibą x205

Co do klawiatura+mysz to zobacz to: Logitech EX110

Jeśli byś kupował samą mysz to albo Logitech MX518 lub bezprzewodową Logitech LX8

Pole robocze większe będziesz miał na 15’stce 1680x1050 niż na 17’stce 1440x900…

Kupno laptopa + monitor zupełnie mija się z celem i ta opcja odpada. Piszecie, że 15" kupie lepiej wyposażoną niż 17"… może podacie jakieś przykłady tak, żeby przewyższały parametrami 17" wymienione na początku tematu ?

proszę bardzo:

http://allegro.pl/item422606075_compal_ … evina.html

ten jest o 400zł tańszy od podanego budżetu a jest lepszy od tej 17’’, i jest rewelacyjnym lapkiem :wink:

http://www.exelabs.pl/konfigurator.php

W cenie tamtych masz taki laptop:

Compal JHL90 Montevina 15.4’’ WSXGA+ Glare, GeForce 9600GT 512M 2077.00zł

2x A-Data 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC SODIMM 202.00zł

Intel Core 2 Duo Mobile P8400, 2.26 GHz, 1066 FSB, 3MB cache 626.00zł

Dysk Seagate Momentus 2,5’ 320GB, 5400RPM, SATA, 8MB cache 214.00zł

Intel Wireless Wifi 4965AGNMM2 89.00zł

Moduł Bluetooth dla Compala 55.00zł

Cena zestawu: 3263 zł

Matryca 1680x1050, 9ogniowowy akumulator, energooszczędny procesor o wysokim fsb i taktowaniu, pojemny hdd, dobra karta wifi, wydajna grafika. To czy bt jest potrzebne zależy od zainteresowanego oczywiście.

Nie zamierzam się sprzeczać itp. ale jeżeli to jest Twój JEDYNY komputer, lub zamierzasz na nim pracować po kilka godzin poza domem i nie “przeraża” Cię noszenie dodatkowego kilograma to bierz 17". Po prostu nie wyobrażam sobie składania czegokolwiek w Corelu o rysowaniu w cadzie np.: na 2 widokach na 15".

Co z tego że można kupić 15 - 1680x1050 jak to nadal jest 15 i aby przeczytać coś napisane w notatniku lub na stronie to trzeba mieć lupę :wink: - piszę z własnego doświadczenia sam mam 17" 1680x1050 i wszystkie czcionki ustawione na “big” więc 15" z taką rozdzielczością…

Powodzenia w wyborze :slight_smile:

I wciąż nie zmienia to faktu że w przypadku 15’stki 1680x1050 masz więcej miejsca na pulpicie niż na 17’stce 1440x900…

Kwestia masy może nawet nie jest najważniejsza, gabaryty są większym problemem, 17’stka nie musi się zmieścić w każdym plecaku normalnej wielkości, np. do mojego na styki 15’stka della w 9ogniwowym akumulatorem wchodzi… (szerokość)

Zgadzam się, tylko czy coś zobaczy :stuck_out_tongue: Tu już nie chodzi o to kto ma rację, tylko aby autor miał “coś” do przemyślenia. Można założyć że w programach które używa korzysta tylko ze skrótów, więc problem z ikonami tu odpada. Gorzej z “normalnym” użytkowaniem takiego lapa. Ot takie moje zdanie, a niech kwasniewski już decyduje :wink: