Zakup laptopa Acer VX15

Witam od dłuższego czasu odczuwam już zacofanie mojego już leciwego laptopa (a dokładniej Asusa X550C z i3 2365M 8GB Ramu i GeForcem 720M), którego zakupiłem 4 lata temu przed studiami inżynierskimi. Przez cały okres studiów pierwszego stopnia spisywał się w miarę dobrze choć momentami brakowało mu mocy obliczeniowej w bardziej wymagających programach typu Mentor graphics PCB Design. Od kilku tygodni myślę nad zakupem Acera VX15 z I5 7600HQ grafiką GTX1050 4GB VRAM i na początek z dyskiem HDD. Wiem że na rynku dostępne są dwie wersje matryc montowanych w tych laptopach : Laptopy pochodzące z dystrybucji sieci PLAY z serialem 008H posiadają matrycę TFT. Natomiast te sprzedawane w XCOM czyli modele z serialem 002H posiadają matrycę IPS. Myślałem o zakupie poprzez allegro takigo laptopa lecz pochodzącego z dystrybucji PLAY za kwotę 3200zł. Teraz właśnie ten moment jak uważacie czy cena ta jest adekwatna czy może lepiej poczekać aż laptopy z kartami z 1060 stanieją poniżej tych 4tys, i wtedy wymienić laptopa na nowy. No własnie co ważne co do zostawań tego laptopa to przede wszystkim będzie to praca i nauka no i oczywiście w wolnych chwilach może jakaś gra. Nie chodzi mi tutaj już o VR czy te sprawy ale po prostu komfortowe granie na średnich ustawieniach grafiki. Co wy na to ?? Czekam na konstruktywne odpowiedzi z góry dzięki. :wink: