Zakup laptopa gaming

Witam,
Chciałabym zakupić sobie laptopa gamingowego, mam przeznaczone na niego 4600zl, interesuje mnie wyłącznie laptop z specyfikacją:

  • Procesor i7 (Wyłącznie 8 generacja)
  • Grafika GTX 1050ti / GTX 1060 (Wyłącznie z pamięcią RAM 6GB, nie 3GB)
  • Dwa dyski standardowy i SSD min. 256GB, ewentualnie możliwość montażu dysku SSD M.2
  • RAM 8GB
  • System Windows 10

Upatrzyłam sobie tego:


Ewentualnie ten:

Chyba jednak się zdecyduję na model z pierwszego linka, ale mam jeszcze pytanie do Was, bo mnie kusi laptop z grafiką GTX 1060 6GB, ale taki laptop trochę więcej kosztuje, czy lepiej nie będzie jak dołożę więcej do laptopa i zakupię laptopa z grafiką GTX 1060?
Żebym nie musiała się martwić, o najnowsze tytuły gier (Patrząc w niedaleką przyszłość 2019)
Przykład laptop z GTX 1060:

Proszę o jakąkolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam.

Z systemem czy bez, bo Twoja trzecia propozycja go nie posiada? Z tego co pamiętam Nitro 5 z poprzednią generacją procesorów wyglądał lepiej. Aspire 7 dostawał minusy za ekran, klawiaturę i touchpad. Ogólnie wykonanie było takie se. Nie jestem w stanie powiedzieć czy coś się zmieniło, ale na to nie wygląda. Ze swojej strony dodam jeszcze, że lepiej patrzeć w te 17,3 cala. Całkiem inny komfort grania, a miałem porównanie, bo porównywałem identyczne laptopy tylko z inną przekątną ASUS ROG GL753VE vs GL553VE. Posiadam ten pierwszy i jest rewelacja. Co do GPU to jeżeli jesteś w stanie dopłacić do GTX 1060 to polecam. Mam GTX 1050 Ti u siebie i ogólnie jest naprawdę dobrze, ale czasem brakuje tych kilku klatek do komfortowej rozrywki w FHD i trzeba ciąć.

Aspire 7 miał lepsze wykonanie jak Nitro, ogólnie udany model. W okolicach tej ceny najlepiej celować w GTX1060 jest sporo wydajniejszy.

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/1TB/W10X GTX1060
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe. Jest tutaj grafika Q-max około 10-15% słabsza od GTX1060 pełnego, lecz i tak sporo wydajniejsza od GTX1050ti.

Z pełną grafiką GTX1060 i systemem Windows.
ASUS FX503VM-E4069T i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060
Matryca FULL HD, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dodatkowy dysk SSD, podświetlana klawiatura.

MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060 IPS
Podobny model do w/w.

Ostatni model ciekawa nowość od Dell:
Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1060
Również grafika Q-max, procesor nowszej generacji spokojnie wystarczy z zapasem.

Także nie wcelowałeś się, a Lenovo bez SSD chyba nie wymaga komentarza. Nie wiem co oni robią, ale u nich te dyski 5400 działają chyba najgorzej. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Masa crapware?

Co do Nitro to jak się orientuję to nie było wiele narzekań co do wykonania - biedne, bo biedne, ale ujdzie. Aspire 7 dostawał więcej po tyłku, zwłaszcza za ekran.

Jeżeli ktoś napisze, że miedzy i7 7gen a 8 gen nie ma różnicy to proszę:

Stwierdzam, że niespecjalnie czytałeś czego oczekuje autor tylko poleciłeś to za co masz większy zysk z partnerstwa, co zaczyna być lekko irytujące, zwłaszcza, że była o tym rozmowa z administracją. Jeden obcina linki, drugi wrzuca byle co, nie patrząc na wymagania. Pracujecie coraz bardziej na ponowny zakaz refów.

mam przeznaczone na niego 4600zl

Jak na laptopa z 1060-tką to mało, nawet z Max-Q

Procesor i7 (Wyłącznie 8 generacja)

Więc widzisz że z mocną grafiką 1060-tka to ponad 5k bez systemu (chyba że masz z uczelni) i SSD M.2

PS masa laptopów jest jeszcze niedostępna n.

  1. HP OMEN 15 2018
  2. Nowe Legiony na 2018 r.

Poza tym, wiesz że i7-8750H / i7-8850H nie rozwiną skrzydeł bo 1060-tka jest ostrym bottleneckiem dla tak mocnych procesorów. Względem i7-7700HQ nie będzie zbyt dużej różnicy wydajności w grach. Tu potrzebna jest GTX 1070 lub następca GTX 1160.

Nie wiem co oni robią, ale u nich te dyski 5400 działają chyba najgorzej. Nie mam pojęcia z czego to wynika.

Wrzucany obraz systemu słabo przygotowany, najlepiej jest robić czysta instalacje i wgrywać najnowszą kompilacje wprost ze strony Microsoftu.

Lenovo Legion Y720-15IKB (80VR00JAPB) - jak kupować to tylko Y720 a nie te plastikowe Y520!

1 polubienie

ASUS FX503VM i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060 (FX503VM-E4069T)
MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060 IPS (GL62MVR 7RFX-1281XPL)
Te wymagają

  • Podkładki chłodzącej
  • Undervoltingu CPU i GPU
  • Najlepiej jeszcze wymiany pasty termoprzewodzącej na coś naprawdę dobrego Thermal Grizzly Kryonaut lub Gelid Extreeme

Tak bez systemu ma być, bo oni nie oferują systemu w tym przykładowym laptopie, nie ważne że to MSI, może być inny ale z tym procesorem i grafika co napisałam.

Właśnie, też się rozglądałam za 17,3 cala, osobiście wolę większy ekran, ale jak wiesz chodzi o cenę są zbyt wysokie póki co.

Na chwilę obecną to rozważam, bo jakbym zakupiła z GTX 1050ti to nie chcę zostać w tyle z tą grafiką.

Rozumiem, ja miałam poprzednio laptopa Acer Aspire VX 15 z grafiką GTX 1050, nie narzekałam na grafikę aż tak, teoretycznie gry bardzo wymagające chodzili na nim, lecz gdy miałam na nim Residet Evil 7 to już mi ona w niektórych momentach klatkowała oraz w Project Cars, wiec musiałam go sprzedać.

Tylko ze ten Aspire mi się nie podoba, wygląda jak zwykły laptop do pracy, a nie jak gamingowy, i o to chodzi mi ze GTX 1060 jest wydajniejszy

Dziękuję za laptopa z firmy Lenovo, nigdy nie kupię żadnego produktu z tej firmy, posiadałam laptopa Lenovo a w min miałam problem z portem USB 3.0, po czym wszystkie porty USB zaczęły mi szwankować.

Nie jestem nimi zainteresowana, bo posiadają procesory z 7 generacji.

Nawet, ale szkoda ze nie ma procesora i7-8750H jak Nitro 5.

Jestem dziewczyną.

Bardziej mi się podoba Nitro niz Aspire, no ale w Nitro mi się nie podoba ramka wokół ekranu, oglądałam go w sklepie ekran się wydaje mniejszy , prawie jak w VX 15.

Czytałam, polecałam, dziewczyna nie chłopak, ale wybaczam Ci.
Nie wiem co ma wspólnego ta wiadomość co napisałeś, ja chcę zakupić laptopa z takimi podzespołami na które mieć stać, wybrałam Intela z 8 gen, powyżej pisałam ze posiadałam VX 15 a on miał procesor z 7 generacji, po co mi jeszcze raz 7 generacja?
Skoro jest 8 generacja i procesory mają więcej rdzeni, wątków itp.?

Proszę, doczytaj pierwszego posta.

O tym Omenie już czytałam już w Maju, ładny model, będzie miał za to cienka ramkę wokół ekranu i to mi się podoba w nim, ale jaka będzie jego cena?
Na pewno wysoka.
Za Legiona podziękuję.

Aha.

Jak w przypadku VX 15, nie chciałam tego system przygotowanego przez acera, dlatego pobrałam ISO 10 z strony Microsoftu, bez problemu aktywowała się z kluczu w BIOSie.

Do gier wystarczy nawet i5HQ 7 generacji i7HQ 7 generacji to już duży zapas, ważna na pierwszym miejscu jest grafika w grach. Moje zdanie już znasz lecz jeżeli szukasz koniecznie połączenia z nowym procesorem.
ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10
Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti
Dell Inspiron G3 i7-8750H/8GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti

Skoro miałaś GTX 1050 to przy GTX 1050 Ti nie zobaczysz większej różnicy

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Notebook.178712.0.html

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.178713.0.html

Na dole masz wyniki w grach.

Cytowałem Ciebie, ale odpowiedź była do @Gajwer. Choć fakt, na początku nie zajarzyłem, a raczej nie zauważyłem, że piszę do kobiety. Wybacz.

Poleciłbym Ci Asusa GL753Ve, którego posiadam, ale jest na i7 poprzedniej generacji, choć wygląda naprawdę dobrze, a jego gabaryty wcale nie oznaczają wysokich temperatur - 85 na CPU max, co jest w miarę normalne, tylko ten wentylator… czasem w nocy przeszkadza.

To cały czas była odpowiedź do @Gajwer

Nie powiedziałbym że nie odczuje, spokojnie daje radę 60FPS na niższych ustawieniach.

Gdy dopiero mierzysz się z zakupem to robi to różnicę, szczególnie jak nie planujesz szybko wymiany, jednak przeskok z 1050 na 1050Ti nie będzie czymś bardzo zauważalnym. Szczególnie gdy GTX 1050 w wersji mobilnej również występuje w wersji z 4GB VRAM. Przesiadkę w tym wypadku planowałbym na GTX 1060.

Rozumiem.

Tez tak myślę, ten GTX 1050ti to tak naprawdę odgrzewany kotlet, więcej Mhz dali ehh, przypominało mi się, jak miałam ustawione wszystko na Ultra w Project Cars, ścigałam się autami a obok mojego auta było dużo przeciwników to wtedy klatkowała się, jak liczba przeciwników spadła np. do 5 to wszystko płynnie działało.

Nie ma sprawy, jakbym wdziała tam @ to bym się nie czepiała, wybaczam.

Przyjże się temu laptopowi, no kurcze 7 generacja, a ja chciałabym 8, bo myślę ze one są lepsze itp., od 7 generacji.
Ten wentylator to mi nie będzie przeszkadzał, bo ja w nocy nie siedzę przy laptopie, mam małe dziecko wiec odpada.

1 polubienie

Tak do porównania.
Sam jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się nad laptopem i5-7300HQ, potem i7-7700HQ, aż tu niespodzianka z parametrami i7-8750H, i znowu dylemat :thinking:

Intel Core i7-7700HQ vs i7-8750H

to nie tylko zegar:

obraz

obraz

Ilość ROP, TMU czy Shaderów też jest inna.

Jednakże skoro się przesiadasz to celuj w GTX 1060. Co do procesora to różnica polega tak jak pisałem na liczbie rdzeni i wątków - czy się przyda zależy od Ciebie, ale skoro dają to nie warto brać? Miałem brać lapka z i5, ale dopłaciłem prę groszy i wziąłem i7. Jakoś nie żałuję. Narzeczonej przydaje się przy montażu. Jeżeli ci się nie pali to poczekaj co mają do zaoferowania pozostali producenci. To samo było przy ostatniej generacji. Najpierw ceny i wybór dość mierny, ale potem całkiem ciekawie się zrobiło.

A, dobrze, że przypomniałeś. Ósma generacja to pamięci 2666 - poprzednia 2400.

No i 6 pestek i 12 nici. (tak by to było w Google Translator, taki żarcik :scream::pray::laughing::laughing: )

Dokładnie tak jest, nie chciało mi się już o reszcie pisać, ale ja paramenty porównywałam obu grafik.

Teoretycznie to tak, im więcej dla mnie tym lepiej, bo będę miała do go gier, oraz też do pracy montaż filmów itp., ogólnie VX 15 i5-7300HQ dawał radę z tym co robiłam na nim.

Lenovo Legion Y520 -dobry, solidny laptop, albo Y720 - generalnie całość trochę lepsza, GeForce GTX 1060, dobre głośniki, ładnie na baterii trzyma, no ale zależy od Twojego budżetu.

Za Lenovo podziękuję.

Zacząłeś dobrze. Zostałbym przy tym:


W ogóle te Acery mają niezłe chłodzenia. Co nie zmienia faktu, że i tak przy bardziej wymagających grach będą się grzały