Zakup laptopa.Jaki system wybrać?

Witam serdecznie :slight_smile:

Niedługo planuję zakup laptopa.Jaki system operacyjny polecilibyście przy kupnie?Waham się pomiędzy Vistą a Windows 7.

Pytanie tylko, czy w sklepach dostaniesz jeszcze w ogóle jakikolwiek laptop z preinstalowaną Vistą, bo sklepy to starały się jak najszybciej ich pozbyć a producenci starali się w jak najnowsze laptopy upchać Windows 7 i sprzedać je zaraz po premierze, więc z Vistą to kupisz raczej jakiegoś “starocia”. No chyba, że planujesz kupować system w wersji BOX no to ja osobiście wybrałbym jednak Widnows 7 nie ze względu na jego wspaniałość czy coś w tym stylu ale z tego względu, że wsparcie dla Visty prawdopodobnie skończy się szybciej niż dla Windows 7 a może być jeszcze tak, że ten system może królować równie długo jak Windows XP, do tego Microsoft olewa Vistę i starają się dbać o swoje cudo jakim jest najnowszy ich system, żeby ludzie zapomnieli o ich marketingowej porażce.

Pozdrawiam!

bierz Windows 7 professional

win7

A nie lepiej Win 7 Ultimate?

Ja do lapków proponowałbym jakiegoś linucha.

Zdecydowanie seven.

Vista to porażka.

Vista będzie wspierana do końca 2012 roku później będziesz musiał myśleć o wymianie systemu na nowy jak bedziesz chciał mieć bezpieczny system. Przeczytaj sobie cały artykuł http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Ostatni-miesiac-pomocy-dla-Visty-bez-Service-Packa,wid,12070338,wiadomosc.html?ticaid=19d31

Wyłącznie Windows 7. Visty po prostu nie ma sensu już kupować.

o Viście nie wspominaj bo mi się nie dobrze robi. Ona by się tylko wieszała. Windows 7 polecam mniej się wiesza.

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi :slight_smile: