Zakup laptopa,nowy lub używany,problem z wyborem

Znajomi chcą kupić laptopa. Ma być do 3000 zł. Proszą o podanie podstawowych,w miarę dobrych parametrów.

Mają okazję kupić używany, tańszy, ale jest dość duży wybór i chcą wiedzieć na co powinni zwrócić uwagę.Powinien mieć bezprzewodową kartę sieciową, możliwą grafikę (chcą wrzucać zdjęcia,),procesor-tu problem,bo nie wiem,który im polecić.

Jeśli z tych używanych niczego nie wybiorą, to który z dostępnych na rynku byłby godny polecenia do podstawowych zadań domowych?

polecam acery

moim zdaniem najlepszy stosunek jakości i wydajności do ceny

do 3000 to powinien mieć 1gb ramu, dysk z 80gb, grafa raczej GMA950 (do prac domowych to świat) a procek to jak najwyższy model core duo

pozdro

To niech sobie do ceny od razu doliczą cene nowego akumulatora.

Do czego ma służyc ten lapek ??

i zapomniałeś dodać stosunek do największej awaryjności.

:stuck_out_tongue:

Z tego pułapu cenowego polecał bym rozglądnąć się za jakaś nową Toshibą.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr … 0_0_2905_0

przepraszam bardzo:) ja mam acera od ponad roku i jak dotąd nic sie nie psuło działa jak marzenie… a jest włączony prawie na okrągło

Dzięki fiesta za odpowiedź i link do strony, ale jak widzę to wszędzie teraz pakują system Vista, a to starsi ludzie, obsługi kompa dopiero będą się uczyć a wiadomo jak to z tym systemem jest.

Laptop ma być do domowych zastosowań:przeglądanie netu,ładowanie zdjęć z aparatu i komórki,przelewy do banku.Żadnych karkołomnych poczynań robić na nim nie będą.Po prostu dzieci wyprowadziły się z domu,zabierając komputer i zostali zmuszeni do zakupu.

Toshiba, albo Asus. Tą drugą opcję można spotkać nawet bez systemu, więc można dobrać według uznania.

bez przesady każda karta to obsłuży :wink: jedynie to to że jak będzie bez swojej pamięci to wypada mieć 1GB.

Co do procka, wydaje mi się że czy “CD” czy “C2D” czy jakiś Turion w zupełności wystarczy.

http://www.agito.pl/product/39885?cid=494 tak dla przykładu. Niestety trzeba dołożyć tą kostkę i sys, ale… to tylko przykład.

Porozmowiaj z kimś kto prowadzi serwis takiego sprzętu i zapytaj jaka marka najczęściej gości u nich warsztacie