Zakup laptopa

Witam ! Kupuję laptopa Toshibę L850-11D. Laptop kosztuje 2299zł. Jednak nie wiem co się bardziej opłaca:

-Ten laptop z 6GB RAM’u i z torbą

czy może

-Ten laptop z 8GB RAM’u, ale bez torby

Oczy wiście inne parametry się nie zmieniają oprócz w/w pamięci RAM

Laptop ma być przeznaczony w większości do gier.

Co wy byście wybrali ?

Do gier to żaden z dwóch. Do gier składa się blaszaka, a nie kupuje laptopa, któremu ani nie wymienisz proca, ani też nie zawsze wymienisz grafikę na lepszą, a jak już jest taka możliwość to nie samodzielnie, tylko musisz oddać do serwisu, bo niestety jak miałęm okazję sam przekonać się razem z ojcem rozbierająć jego laptopa branie się za rozbieranie tego sprzętu nie mając o tym pojęcia może skończyć się tym, że po złożeniu nie będzie działać… Poza tym serwis - niestety jest on droższy w przypadku laptopów. Za taką kwotę z paluszkiem w czterech literach poskładasz blaszaka na którym będziesz mógł pograć. Laptop to nie jest za dobra inwestycja do gier, ponieważ prawda jest taka, że jak kupisz komputer, to wymienisz mobo,grafikę - co tylko zechcesz, a z laptopem jest niestety tak, że nie rozbudujesz go w takim stopniu jak blaszaka i przy blaszaku przynajmniej wszystko sobie zrobisz, a jak się nie znasz, dasz kumplowi/sąsiadowi do zrobienia i jak się z nim dogadasz, to nawet zrobi Ci za czteropaka dobrego piwa. Poza tym nie wiem czy Toshiba Satelite to dobry wybóry, bo mojego ojca kolega ma ten komputer, to podobno w ciądu roku od zakupu zaliczył pięć wizyt w serwisie…

ja bym brał wersje z 6GB; na co Ci 8 w laptopie?

zanim 8GB będzie konieczne to ten laptop zdąży się zestarzeć.

Osobiście jednak do gier polecam PS VITA (jeśli chcesz grać poza domem też) lub PS3 jeśli głównie w domu- gry też tanie (używane) a komfort większy i do tego jakiś tańszy laptop.

@zomo_prl Dzięki za wypowiedź też raczej byłem za tym z 6GB RAM’u. Ale PS Vita jest to mała konsolka. A PS3 ma według mnie ma drogie gry (nie licząc używanych)

@Piotr92 Wiem, że laptopy nie są za bardzo do gier. Za 2 lata idę na studia a tam laptop bardziej mi się przyda, bo będę miał na pewno jakąś pracę do napisania, albo coś. Wiem, że za te pieniądze można kupić dużo lepszą stacjonarkę. Co do firmy TOSHIBA nie mam zastrzeżeń, w końcu jest to jedna z najlepszych firm produkujących notebook’i. Dzięki za wypowiedź.

PS3 drogie gry? chyba empiku albo premierowe. Gra max po pół roku kosztuje połowę tego co premierowa (czyli ok 70-90zł) nowa oczywiście. Używane idzie taniej kupić jeszcze.

Gry wydane do września 2011 używane niczym się nie różnią od nowych po za brakiem folii (dopieo wrzesień '11 wprowadzono online pass do nowych gier a więc kod do multi jednokrotnego użytku [teoretycznie bo można użyć passa na osobnym koncie i potem przy odsprzedaży dać dane konta a grać na swoim głównym]). Większość hitów kosztuje już grosze (killzone 3 czy gran turismo 5 oba po ok 40-50zł używane więc grosze a starczają na dłuuugo.

Ja nie kolekcjonuje ger- kupuję jedną dwie, sprzedaje i coś innego kupuje bo i tak nie gram więcej niż raz w to samo więc można raz włożyć 100-150zł i grać w różne gry.

Stacjonarny jest obecnie nie opłacalny, tylko laptop ma sens. Do gier tylko konsola bo pc trzeba często modernizować co kosztuje więcej niż gry ps3…

Czemu niby nie opłaca się kupować PC?

bo gry co średnio 6 miesięcy wymagają modernizacji pc by chodzić na wysokich ustawieniach więc pc do gier to jak studnia bez dna…

kupując konsolę kupujesz ją raz, potem tylko gry: zakładając, że nie kolekcjonujemy gier można grać za raz zainwestowane 50-150zł (kupujemy-przechodzimy-sprzedajemy/wymieniamy na inny tytuł)