Zakup laptopa

Witam.
Chciałabym kupić laptopa (do ok. 3000zł) głownie przeznaczonego do szkoły - prezentacje, lekcje zdalne itp oraz do gry np. simsy, ale nie mam pojęcia jakiego. Proszę o jakieś porady, a najlepiej konkretne modele. Z góry dziękuje

Podaj preferencje (chociaż wielkość ekranu), oraz budżet.

Do 3000 zł to raczej nic większego niż 15 cali, a do lekcji zdalnych i okazjonalnych gier mniejszy też nie bardzo.

Troche ciężko, generalnie przy “domowym i stacjonarnym laptopie, bez dodatkowego monitora”, to zawsze podsuwam 17 cali.

Jeżeli chodzi o modele

  • Procesor Ryzen 3550H lub Intel i5-8X00 lub wyższy, koniecznie 4 rdzenie fizyczne.
  • RAM Minimum 8 GB, najlepiej 16
  • Dysk minimum 256 GB SSD/ lepiej więcej
  • Karta graficzna, żadne z numeracją MX, koniecznie GT 1050/560X nieco lepsza 1050ti i 1650.
  • Ekran, matryca matowa Full HD 1920x1080

Powiedz jakie sklepy chcesz lub podaj modele, które znajdziesz. :wink:

15.6 myślałam nad wielkością, a budżet ok. 3000 zł

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-dell-inspiron-3593-6871-i5-1035g1-8gb-256ssd-int-15-6-w10-blk#topVariants - tylko w tym jest zintegrowana karta graficzna i nie wiem czy to dobra opcja
https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml - tutaj drugi który oglądałam

Szczerze? Oba są marne.
Piersza sprawa: procesory niskonapięciowe. Tak na baterii dłużej popracują, ale wydajność na tym cierpi. Duga kwestia: grafika. Owszem Simsy na tym pójdą, ale niewiele więcej. Juz teraz “karta graficzna” MX “super wysoki numer” jest na poziomie minimalnych ustawień w starszych grach.

Mam wrażenie, że bardzo zły czas wybrałeś na zakup komputera, przez edukację zdalną ceny poszły w górę… Sklepy chcą żerować. :wink:

Normalne laptopy, mówię o takich wydajniejszych, startują w okolicach 3,500, a tych starszych… nie ma już lub mają ceny jak nowe.

Patrzyłem teraz na Allegro i jest “coś ciekawego”, niestety jest to chińska konstrukcja, a o firmie w życu nie słyszałem, ale może ktoś kojarzy. Jednak cena i teoretyczna wydajność jest normalna, a nie “z czapy”, czyli 3500.

Jak chcesz, to poszperaj o firmie lub popytaj. https://allegro.pl/oferta/laptop-do-gier-artbook-a-ryzen-5-3550h-rx560x-w10-9416535972?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+kategorie_500&ev_adgr=Laptopy&gclid=Cj0KCQjw59n8BRD2ARIsAAmgPmKL5CKbV4K2Q0uWow7hf-p8-HZdZwRu5gScuPKynuBiYcYKFdzU-u8aAs6WEALw_wcB

1 polubienie

Głównie ma być to laptop do pracy i codziennego użytkowania, gry tutaj jako dodatek, jeszcze tym bardziej simsy, których nie potrzeba wiele, aby pograć.

Kupno tego typu firm jak MAIBENBEN, mnie nie przekonuje. Nawet nie ma podanego okresu gwarancji.
Oczywiście wydajność jest niezła na tą cenę.

Acer Aspire 5 R5-4500U/8GB/512/W10 IPS Czarny
Matryca FULL HD IPS szersze kąty widzenia. Stonowany design, całkiem lekki częściowo wykonany z aluminium, podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy ram i dysku. Grafika zintegrowan vega pozwoli na gry mniej wymagające typu Simsy.

Ewentualnie mniejszy model
Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512/W10 Srebrny
Podobne wyposażenie z tym jest zdecydowanie lżejszy i całościowo wykonany z aluminium. Niestety nie rozbudujesz tutaj ram w przyszłości.

1 polubienie