Zakup laptopa

Witam. Potrzebuję kupić laptopa w sumie do prac biurowych, 15 Cali. Budrzet do 4 tyś.
Co sodzicie o HP Pavilion 15 Ryzen 7-5825U/16GB/1TB/Win11 White - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl lub
ASUS VivoBook 15 K513EA i5-1135G7/24GB/960/Win11 - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

HP ma tandetną tą obudowę, te ichnie „amelinium” jest bardziej na sztukę.
Do prac biurowych jeśli już AMD, to IMHO lepiej Ryzena 5 niż 7, o wiele mniej się grzeje, a wydajność w zasadzie zbliżona do 7.

W tej cenie masz też Huaweia 16".

Asus ma jasną matrycę, przydatna np. na ławce w parku, Huawei ma większą rozdzielczość, więc łatwiej zmieścić jednocześnie więcej okienek, dłuższy arkusz itd. masz też nowszy CPU, ale mniej RAM, lepsze mikrofony i złącza USB, ale Asus jest 200 gramów lżejszy. Bateria jest o 1/3 większa w Huaweiu.

HP, bym z tej serii nawet nie rozważał, bo to względnie nowe modele, a już przynoszą ludzie połamane, bo zapewniali ich w sklepach, że mocne, nie prawda.

Bardzo fajny też jest MSI Modern 15 A5M-261, niby w większości tworzywo (znaczy metal, podbity tworzywem), ale fajne, dobrej jakości, otwiera się na płasko, ładne podświetlenie, nie sprawia problemów, trochę zbyt ciemna matryca. I trzeba ten system na start przeinstalować, bo dają całą masę śmiecia.

No na xcom mi te dwa polecili, ale wolałem ich skontrolować. Nie miałem Huawei nigdy laptopa. Ale dekoracyjne polecasz to czemu nie. A myślałem że HP to dobra marka.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-16-16-ips-i5-12450h-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home?gclid=Cj0KCQiA8t2eBhDeARIsAAVEga1IE6LRlFh9asMAnG7GFBPz4qtc9PoLsw43jMjGsDaq4mOqFHJemj8aAq5VEALw_wcB to ten sam?

Bo to dobra marka, z tym, że mają niesamowity rozstrzał jeśli chodzi o projektowanie sprzętu. Mają w swoim portfolio fantastyczne modele, jak i kompletne klapy. Akurat ostatnio mechanicznie nie za specjalnie im to wyszło w tych modelach.

Niby ten sam, z tym, że nie podali np. modelu dysku.

Czyli co lepiej na xcom kupić?

Z tego co widzę, to jeśli masz KOD to chyba lepiej Media, a jak nie to Xcom. Jeszcze ze znanych OLE ma ten model.
Ja ci z wyszukiwanim ceny najlepszej zbytnio nie pomogę. :wink:

Dzięki za poradę zamawiam

Huawei ma zdecydowanie lepsze wykonanie od modeli tutaj wskazanych, dodatkowo bardzo przyzwoitą matrycę. Minusem jest brak klawiatury numerycznej.

Ranking laptopów https://techlords.pl/polecane-laptopy/