Zakup laptopa


(Marcin Zet) #1

Chciałbym kupić sobie laptopa za okolo 2500, będzie potrzebny mi do ogladania filmów oraz sluchania muzyczki.


(P.Piotrek) #2

Z laptopami w tej cenie sprzedawanymi w Polsce (nowe i używane) to jest tak, że mają one np. słabe głośniczki, nienajnowszą/nienajlepszą matrycę itp. Raczej nie posłużą jako dobry sprzęt do celów multimedialnych - granie na grach, słuchanie bardzo dobrej/wysokiej jakości muzyki, czy oglądania wysokiej jakości obrazu (filmów).

Sprzęt w tej cenie jest raczej przygotowany do pracy biurowej. Choć oczywiście okazje się czasem/rzadko trafiają.

Jeśli chodzi o dobre laptopy multimedialne w tej cenie to możnaby się zainteresować sprzętem produkowanym na rynek amerykański i np. ściągnąć sobie taki do Polski (np. przez kogoś znajomego kto bedzie wracał z USA do Polski). Chodzi mi np. o serię notebooków HP - Pavilion i Compaq - Presario. Laptopy tego typu są tam w cenie 850/999/1099 USD (dolar jest obecnie w Polsce tani i 1 USD kosztuje teraz około 3,10 zł) i świetnie sprawdzają się jako multimedialne cetrum rozrywki (mają np. świetne głośniczki JBL i kupe innych udogodnień - multimedialny panel w obudowie/obsługa przy zamkniętej matrycy itd.). Ich cena jest własnie zbliżona do tej co szukasz. W cenie masz oczywiście system Windows XP HE lub Windows XP Media Center - w wersji preinstaled, jęz. ang.

Można by szuka na stronach: http://www.bestbuy.com/ lub w innych amerykańskich sklepach albo na http://www.ebay.com/ wybrać opcję wyszukiwania sprzętu nowego/nieużywanego.


(aju) #3

Z tego co pamiętam, gdy kupowałem swojego laptopa to z testów najlepszą jakość dźwięku miał ten hp