Zakup modemu do internetu moblinego

Witam,

od dłuższego czasu używam orange free na telefonie, ale stwierdziłem że przyda mi się także korzystać z niego na laptopie, a jako nie znający się na tej sekcji, proszę o waszą pomoc.

Wiem że są dwa rodzaje, na usb i pcmcia, która z nich jest bardziej wydajna, albo po prostu którą opłaca się bardziej kupić?

Chciałbym na to wydać do 100zł. Z chęcią widziane propozycje danych modeli.

PS: tak w laptopie mam wejście pcmcia :wink:

Masz tylko pcimcia czy może express card również?

Do niedawna korzystałem z Merlina xu870 i ze sprzętu byłem bardzo zadowolony, aż przez swoją nie uwagę go zniszczyłem. Ostatnio udało mi się za niewielkie pieniądze dostać Merlina X950D - mniejszy i trochę szybszy od poprzedniego. Modemy na expresscard są sprzedawane również z przejściówkami na pcimcia. Wersji na usb nie stosowałem, bo łatwo wyrwać modem z gniazda, a to nie jest fajna sprawa.

Aby internet zaczął działać wystarczy zainstalować sterowniki i skonfigurować program do nawiązywania połączenia - tutaj polecam topnetinfo, zamiast standardowego programu z orange.

Nareau , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tak, posiada także express card :slight_smile:

(mam nadzieję że temat jest już prawidłowo zapisany)