Zakup monitora - prośba o poradę

Otóż zamierzam kupić monitor 29" z ekranem 21:9.
Prośba do Szanownych forumowiczów i użytkowników w/w formatu ekranu o podzielenie się
swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z użytkowania.
Moje oczekiwanie : 50% - oglądanie video, 50% przeglądanie stron internetowych.
Chcę zapytać jak wygląda wyświetlanie stron poprzez przeglądarki na tego typu monitorze ?
Czy przeglądarki radzą sobie z wyświetlaniem stron na całej powierzchni monitora 21:9 ?
Bardzo proszę o Wasze doświadczenia. Dodam jedynie,że nie jestem hobbystą wszelkich gier.

Przeglądarki sobie radzą, twórcy stron niekoniecznie.
I nie ma się czemu dziwić, w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo różnych proporcji ekranów, więc dostosowanie strony pod każdy sprzęt na rynku jest trudne i nieopłacalne.

Zobacz sobie główną stronę dobreprogramy.pl, tam nawet na monitorze 16:9 zostaje mnóstwo wolnego, niewykorzystanego miejsca.

Zakup ultra panoramicznego LCD do Internetu to pomyłka. Strony mają pionowy układ, słabo wykorzystują szerokie wyświetlacze. Chyba że zamierzasz otwierać kilka stron obok siebie.

1 polubienie

Autor pytania napisał: “50% - oglądanie video, 50% przeglądanie stron internetowych”. Generalnie okno przeglądarki zawsze można zwęzić.

Dziękuję opiniodawcom…czekam na dalsze uwagi :-)))

I warto, i nie warto :wink: Do oglądania video raczej taki monitor jest zbędny, do przeglądania internetu czasem się przydaje. Niektóre monitory tego typu oferują opcję automatycznego dzielenia obrazu na równe części oraz funkcje Picture In Picture. W przypadku tej drugiej można podłączyć do monitora dwa źródła sygnału i oglądać TV i przegląać neta jednocześnie.
Jeśli monitor ma funkcję Pivot to do neta czy też pracy w Word, Excel jak najbardziej, np. tablicę facebooka znacznie wygodniej przegląda się na takim ekranie, dokumenty w Wordzie mają strukturę podobną do kartki A4, więc też ułatwia “orientację” w dokumencie.
M.in. taki monitorek Monitor LG 29" 29UB67-B obsługuje funkcję Pivot. Jeśli to co powyżej napisałem nie jest Ci potrzebne, to nie warto brać 21:9

@Crusader87 mam pytanie do Ciebie.
Czy system PIVOT umożliwia obrót ekranu w osi pionowej…jakby to sformułować zrozumiale : "na boki : prawo - lewo (czy tylko w pozycji landscape - portrait).?

Dobra ilustracja pokazująca różnicę pomiędzy 16:9 a 21:9:

1 polubienie

Nie bardzo rozumiem pytanie. Obraca się monitor, a pozycje landscape - portrait są do ustawienia z poziomu systemu lub sterownika karty graficznej.

Monitor można obrócić o dowolny kąt z zakresu 0-180 stopni. Natomiast to jak wyświetlany będzie na monitorze obraz ma tylko dwie wartości: landscape lub portrait.