Zakup myszki optycznej - max 100 zł

Witam!

Proszę Was o pomoc w wyborze myszki, ponieważ gryzoń, którego aktualnie posiadam, to najzwyklejszy optyczny A4Tech za niecałe 10 zł. Chciałbym myszkę, która nie będzie mi sprawiała problemów podczas grania, a także ( i to raczej jest ważniejsze ) w trakcie codziennej pracy w Windowsie. Mam na myśli np. “uciekający kursor” na pulpicie. Nie jestem zapalonym graczem. Od czasu do czasu pogram. Nie potrzebuje myszy typu Logitech MX Revolution ( poza tym naprawdę byłoby mi szkoda kasy ). Gryzoń musi być w kolorze czarnym. Nie potrzebuje dodatkowych przycisków multimedialnych - całkowicie zadowolę się dwoma przyciskami i rolką :wink:

Interesuje mnie tylko mysz przewodowa. Dlaczego ?

  • Ponieważ myszki bezprzewodowe są dla mnie po prostu za ciężkie ( z powodu baterii, które je zasilają ) i codzienne ich używanie nie sprawia mi przyjemności, wręcz przeciwnie. Chyba, że istnieją naprawdę lekkie gryzonie bezprzewodowe. Jeżeli tak, to prosiłbym o podanie konkretnego modelu.

  • Ponieważ bezprzewodówkom trzeba co pewien czas doładowywać akumulatorki lub kupić nowe bateryjki.

Nie wiem czy jest sens kupowania laserowej. Są droższe oczywiście, niestety wiem. Z resztą na obecną chwilę nie mogę sobie pozwolić na myszkę laserową ze względów finansowych. Myślę, że dla zwykłego, szarego użytkownika nie będzie w ogóle odczuwalna różnica między myszką laserową, a optyczną ( chociaż mogę się mylić ). Wydaje mi się, że optyczna w zupełności mi wystarczy. Także skupmy się na optycznej.

Jeszcze jedna sprawa, dotycząca podkładki ( lub jej braku ). Z jakimi podkładkami najlepiej współpracują myszki optyczne: różnokolorowe, jednolite, błyszczące, matowe ? A może w ogóle nie używać podkładki ? Chociaż w moim przypadku chyba to się nie sprawdzi, ponieważ blat mojego biurka nie jest idealnie płaski:

obraz001gg3.th.jpg

Sorry za lampę, ale chciałem żeby było bardziej widoczne :wink:

Liczę najbardziej na wypowiedzi osób posiadających myszkę spełniającą moje wymagania :stuck_out_tongue:

Znalazłem np. taką http://www.sklep.proline.pl/shop.php?pr … PTIC+B58+B

Co o niej myślicie ?

edit:

lub taką: http://www.sklep.proline.pl/shop.php?pr … 31434-0600

Witam

Ja mam Microsoft Wireless Opt Desktop 1000 USB Black i jest całkiem przyjemny (było łażenia za stosunkowo lekkimi akumulatorkami do myszki). Zestawik mam już 7 miesięcy i nic przy bateriach nie grzebałem a oprogramowanie podaje jakieś 90% naładowania akumulatorków :slight_smile:

Jeśli myszka ma być optyczna to musi być podkładka najlepiej materiałowa jednolita (czyli bez połysku)

Jeśli chcesz bez podkładki to musisz szukać z serii laserowych bo one działają na każdej powierzchni.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie prawda. Większość optyków chodzi na zwykłych blatach biurkowych.

Dużo gorzej wypadają własnie laserówki.

Polecam:

http://overclock.pl/index.php/artykul,felietony,114,0

Polecam A4Tech 750x laserowa, 2500dpi sam taką mam i dobrze działa :slight_smile:

a4 tech seria x7-przyzwita cena/jokość

a co do podkładki to jak mam półprzezroczystą żelowaą z brokatem i sprawuje sie dobrze-plusy to wytrzymałość nie rozwarstwia się łatwość w czyszczeniu minusy to spore tarcie ale jak za pare zł zdatna do używania

Ale na takiej powierzchni jak ma moje biurko też nie będzie problemów ?

Niekoniecznie, mogę mieć podkładkę.

Nie mogę nic o niej znaleźć w internecie. Poza tym wątpie czy naprawdę będzie mi potrzebne aż 2500dpi i do tego laserowa. Pozostanę przy optycznej.

Nie podobają mi się myszki takie pstrokate, dwu lub trzy kolorowe. Chce myszkę w całości czarną. Ta mi się podoba : http://www.sklep.proline.pl/shop.php?pr … 31434-0600

Na moim chodzi większośc myszy. Nie powinno być problemu, ale pewności nie ma.

Ale jaka masz powierzchnię blatu ?

Podobną do Twojego (jednak nie mierzyłem nigdy wgłebień :stuck_out_tongue: )

Witam!

Co do podkładek, to polecam X-RAY Aqua2 - można dostać np. na Allegro, do tego podkleić ślizgacze - również X-RAY - model ZeroFriction i jest naprawdę bosko.

CO do myszki laserowej… jak nie używałeś, to nie pisz, że wystarczy Ci optyczna… wierz mi laserowa wymiata precyzją. Sam długo używałem optycznych - różnych, głównie z serii MX, ale odkąd mam laserową bez kabla MX 610, to nie chcę już na oczy widzieć optycznych :slight_smile:

Co do 2500dpi… jak nie grasz w gry, to rzeczywiście nie będzie Ci to przydatne.

To do mnie też się tyczy? Uwierz, że pracowałem również na laserach, jakoś mnie nie zachwyciły. Niektózy producenci “laserówek” wracają do zwykłych układwó optycznych. Laser ma np. często problemy, z działaniem na różnych powieszchniach.

Witam!

Nie, nie do Ciebie McDracullo.

Co do laserów… być może masz rację, ale ja na swoim MX 610 nie spotkałem jeszcze powierzchni na której by prawidłowo nie działał.

Czy to biała kartka, czy blat, czy podkładka SteelPad (zarówno plastikowa, jak i z monolitu aluminium), czy szmaciana Aqua 2, czy wreszcie korek (mam korek na biurku) - zawsze działa wyśmienicie.

Naprawdę nie mam najmniejszych zastrzeżeń, dlatego tak chwalę ten laser.

Fakt, że myszka droga, bo kosztuje około 200zł, ale warto.

Może i jest bosko, ale dla graczy, wytrawnych graczy, a ja takim nie jestem.Takie jest moje zdanie

Napisałem to co mi się wydaje, pewnie że mogę się mylić.

A czy ta precyzja będzie zauważalna dla mnie ? Wydaje mi się, że nie. Jako normalny użytkownik po prostu nie będę prawdopodobnie w stanie znaleźć róznicy między laserową, a optyczną.

Gram, ale mało, bo nie pozwala mi na to moja karta graficzna. W ciągu najbliższych kilku dni będę już miał nową, więc będę mógł sobie pozwolić na granie o wiele częściej.

Nigdy nie wydam tylu pieniędzy na gryzonia, po prostu mi szkoda. Tak jak napisałem w opisie tematu - 100 zł, ale to też już jest max.

Potrzebuje prostej ( bez zbędnych przycisków multimedialnych ), czarnej, zwykłej myszki optycznej ( lub laserowej, jeżeli będzie w rozsądnej cenie ) z ogonem, ale myszy sprawdzonej, zrobionej przez dobrą firmę i takiej, która zapewni mi jak najmniej nerwów podczas grania i codziennego użytkowania w Windowsie.

np. taka ? http://acris.pl/produkt.jsp?pid=12720

edit:

Narazie jednak nie zmieniam myszki, bardzo dobrze mi się gra nią na nowej podkładce.