Zakup myszki z wytrzymałą rolką

Praktycznie każda myszka jaką miałem po pewnym czasie miała problem z rolką.

Jakie myszki, jakich producentów albo które konkretne modele wytrzymują więcej?

Proszę o pomoc w wyborze.
Najbardziej zależy mi, aby miała dobrą rolkę z wyczuwalnym skokiem (ale nie, żeby było to bardzo słychać).
Preferuję raczej te większe, przewodowe, na bajerach typu RGB mi nie zależy.

Skoki, to sobie ustawiasz, - to raz. Druga sprawa - 7 lat śmiga bezprzewodowa mysz rapoo i kółko sprawne, wszystko klikanie cichutkie. Dwa dobre paluszki wystarczają na 8 miesięcy. Przez te paluszki czujesz, że masz coś w dłoni. Modecom - kółko piszczy po pół roku. A rapoo 7 lat sprawne kółko. Poczytaj i tych myszach, bo niektóre wyglądają jak z kosmosu.

Dalej są w Włączonych niskich cenach:

Witam.
Nic nie napisałeś jakich konkretnie miałeś marki i modele .Co do wyboru myszki,to szukałbym od sprawdzonych producentów,oraz odpowiednim modelem.Podaj również kwotę jaką chcesz przeznaczyć na zakup.Przy myszce ważny również jest odpowiedni chwyt,mogę polecić jakiś model a ten nie będzie Tobie odpowiadał.Co do stron ,to zobacz na test-gear,tam masz opisane modele z podziałem na chwyt oraz przedziały cenowe.

Ja mam podobnie.

Kilka myszek, kilku różnych producentów i zawsze ta sama historia, rolka albo zaczyna przeskakiwać, albo kliknięcie jej nie zawsze działa. Trudno mi coś polecić, bo problem prawdopodobnie jest dość powszechny w wielu myszkach.

Ja rozwiązałem to kupując sobie kilka myszek DELL (taki najtańszy model za 30zł), w razie awarii wymieniam błyskawicznie na inną :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja bym zadał głupie pytanie: a mechanizm rolki czyściliście w środku?
Jeżeli jest obudowany, to w środku pewnie tona skóry z palucha zdarta leży i blokuje. :slight_smile:

Czyszczę zarówno myszkę jak i klawiaturę. Nienawidzę syfu i chlewu na sprzęcie komputerowym (co jak zauważyłem jest dość powszechne).

W ostatniej myszce usterka wynikała z wyrobienia się koła zębatego w mechanizmie rolki.

Mnie w 12 letniej klawiaturze zalepiły się tylko 3 przyciski od regulacji głośności (ale ich nie używam).

Okej, okej. :wink: O nic nie posądzam.
Niestety wiele osób czyszczenie PC kończy na przetarciu monitora, a coś rozkręcić… :wink:

Nie pomyślałem o tym. Oczywiście nie czyszczę myszy z wyjątkiem spodu, ale tylko wtedy gdy kursor przestaje się ruszać. Jutro rozbiorę i wyczyszczę.

Jeśli czyszczenie nic nie da to podjadę tam i zobaczę jak leżą w dłoni.

Czyszczenie zawsze pomaga. Kółeczko można oczyścić wykałaczką i szczoteczką, a na ośkę kółeczka puścić kropelkę oleju wazelinowego. A co do myszy modecom, to musiałem rozszerzyć jej uśmiech, czyli o milimetr poszerzyć wycięcie na kółko z prawej strony (pilniczkiem). Mysz nie zaciera, nie skrzypi, cichutka i już ma czwarty rok. Działa bezbłędnie i sama się wyłącza po kilku minutach nieużywania, dla oszczędzania energii. Po kliknięciu mysz działa, a że dziwna, to niech taka będzie. Ma tyko jeden paluszek i też bardzo długo trzyma. Jej cichość i gładkość przewijania, to dla mnie cool. Jest ciut większa i w mediamarkt spasowała do mojej dłoni. Posłuchałem jej trochę i nie chciałem lepszej.
Mnie dobrze, bo mediamarkt mam 700m od domu.

Według mnie najlepsze rolki mają myszki firmy Bloody