Zakup notebooka-problem


(maciasss1) #1

Witam, moja dziewczyna chce kupić notebooka do 2700 zł. Problem w tym, że nie chce słyszeć o Viście. Sam zastanawiałem się nad takim modelem, no ale ten "nieszczęsny system": [http://www.komputronik.pl/Notebooki/Tos ... ,id,48067/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Satellite dla_kazdego/seria_L30_L40 Celeron_M_Core_Duo/Toshiba_Satellite_L40_14H_T2310_1GB_120GB_VHP_/pelny,id,48067/)

Może ktoś doradzi czy na takiej konfiguracji ten system sprawowałby się nieźle, w co osobiście niewierzę. A może ktoś poleci coś własnie z systemem Xp-moja propozycja: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Fuj ... id,37754/#

Jeszcze jedno, nie wiem czy skoncentrować się na szukaniu czegoś ze zwykłym prockiem czy dwurdzeniowym. Sprzęt ma mieć 1024 MB RAM, 120 GB dysk.

PS. Notebook będzie służył do prac biurowych + oglądanie filmów, internet bezprzewodowy.


(Wat60) #2

Witam.

Moim zdaniem:

http://www.agito.pl/product/325615?bid=40 + dokupienie XP.

Taniej i lepiej.


(maciasss1) #3

No właśnie też myślałem o podobnym rozwiązaniu, ale nie wiem jak to będzie ze sterownikami (grafa,dźwięk).

Wyczytałem że mogą być problemy z nimi (sterowniki) a i z instalacją Xp-ka też róźnie bywa:/


(Wat60) #4

Gdybyś miał problem ze sterownikami (np. SATA) możesz je zintegrować nLite z instalką Windowsa i problem zniknie.


(Kostrzewa83) #5

ja mialem laptopa toshiba z vista i wywalilem ja (viste) a zainstalowalem xp a nastepnie bez poblemu pobralem wszelkie sterowniki dla xp ze strony toshiby


(maciasss1) #6

Dyiki Panowie, chzba sie zdecyduje na ta wlasnie Toshibe. Jak beda problemy z Vista to zainstaluje sie Xp ka. Dzieki za rozwianie watpliwosci.