Zakup nowego komputera

Witam.

Poproszono mnie o pomoc przy zakupie komputera.Osobiście sam sobie złożyłem konfiguracje sprzętową ale jak się okazało nie wszystko było przemyślane i wyszło jak wyszło :smiley: .Ale nie było tak źle .

Kupując swój sprzęt polegałem na recenzjach podzespołów umieszczonych w gazetach i opiniach nie zawsze “doświadczonych” userów.

Oczywiście mógłbym wysłać znajomych do sklepu po gotowy zestaw ale jak wiecie nie zawsze są one poukładane odpowiednio.

Więc swoje zapytanie ślę do wszystkich, którzy mogą się podzielić swoimi doświadczeniami.

Bardzo wszystkim dziękuje za pomoc.

A co to ma wspólnego ze sprawdzonymi poradami? Przenoszę w odpowiedniejsze miejsce. Lisek

za ile ma byc ten zestaw. do czego ma sluzyc (bo po co muzykowi wypasiona grafika)

przede wszystkim próg cenowy

no i cz to ma służyć do grania czy jako maszyna do pisania

Hehe szybki oddźwięk :smiley:

Próg cenowy za sam komp 2,5 tys (oczywiście wiem że ten próg jest płynny ze wględu na różne ceny w kraju) + monitor LCD

Do czego ma służyć? Dobre pytanie :wink: .Znając życie to do ozdoby lub samej satysfakcji, że się ma (żart).Poważnie to zapewne do nauki (pierwsze kroki) GRY! !!

“Ma być wypasiony”- kolejny cytat :smiley:


Lisku no nie wiedziałem gdzie umieścić temat a, że wydawało mi się to poradą więc…

Dzięki za info.

To ja proponuje Athlona 64 3000+ na socket 939

do tego plyta główna gigabyta Ga-k8nf-9 lub ga-k8n ultra sli

gf 6600 gigabyte (na PCI-expres)

512 ram Kingstona

i obudowe jakas z zasialaczem 350W (ja mam jakiegos megabajta i mi trzyma napiecie calkiem niezle)

“przegrywarke dvd” Lite-ona SOHW 1653S

Powninies sie wyrobic w 2500 tysiaka

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17574.html - fajna opcja :slight_smile: do zestawiku proc + plyta reszta taka jak wyzej :wink:

Ja mam tylko do tego powyżej zastrzeżenia. 350W to zdecydowanie mało jak na współcześnie składanego kompa a zasilacz megabajt to, łagodnie mówiąc, niestety, lipa… W testach wypada masakrycznie, rzeczywista moc nie pokrywa sie z nominalną, nie trzyma napieć…

Dziękuje za to co zostało napisane.

Właśnie o wymiane poglądów co do konfiguracji mi chodzi.

Prosze o więcej informacji .

no to jak starczy kasy to kup lepszy zasilacz i wtedy mozesz kupic obudowe bez zasilacza… ktora jest tansza :wink: . 350 wat powinno w zupelnosci wystarczyc!!

jak ci starczy kasy to mozesz sobie sprawic

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8576.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14429.html

Najlepiej 400 - będzie optymalnie. :wink:

Niedługo wyjdzie model 1693, także warto poczekać.

Co do reszty się zgadzam.

A chcesz kupić także monitor?

Proponuję coś takiego :

Procesor - AMD Athlon 64 3000 + - 582 zł.

Płyta główna - ASUS A8N-E nForce 4 Ultra - 497 zł.

Pamięć - 2x256 MB Kingston PC 400 - 232 zł.

Grafika - Ge Force 6600 Gigabyte GV-NX66128DP - 489 zł.

Dysk - Maxtor DiamondMax 10 120 GB - 320 zł.

Napęd - ASUS DRW 1608P - 260 zł.

Obudowa (np. Modecoma) z 350 W zasilaczem to koszt ok. 200 zł.

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.php?el=6&pr=62&va=Midi%20Tower

Całość wyniesie ok. 2580 zł. wg. aktualnych cen w Komputroniku.

Dziękuje.

Ciekawe gdzie się ukrywają userzy z pod znaku Intela? :smiley:

intel to syf!! AMD rzadzi!! Po mojej przesiadce z intela na AMD moge to stwierdzic… zreszta cena… AMD robi tansze i lepsze proce…

McDracullo - ale na jakiej podstawie tak sądzisz? W czym są lepsze? Prócz ceny oczywiście, bo wiadomo, że są trochę tańsze.

moze to dziwne ale intel zawieszał mi sie 3-4 razy dziennie… mialełem jekisgos P4 1.5 512 ramu… nie pamietam niestety modelu plyty… pozatym wydaje mi sie ze athlon pracuej lepiej (nie chodzi mi tu o rozenice 1.5 a 1.8 to nie duzo ale 1.8 chodzi jak 3.0 P4) i wogole nastawilem sie tak chyba na tego Athlona ze jest lepszy… nic na to nie poradze…

Może miałeś syfiatą płytę główną, jakiegoś Asrocka czy coś takiego. Ja mam Intela, dokładnie to P4 2.8Ghz + HT na niezłej płycie Asusa P4P800SE i śmiga, a jak mialem Athlona to myślałem że mnie trafi!!

Ale prawda jest taka że procesor powinien byc dobrany optymalnie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Moim zdaniem Athlon - lepszy do gier, ale P4 dużo!! lepszy do zabawy w przerabianie muzy, grafiki i filmów.

:expressionless:

Ja potrzebuje porady koledzy a nie słownych przepychanek. :?

Weź tego AMDeka. ja na swojego nienarzekam (nie znam osoby ktora narzeka na AMD ;)) a nikt nie wyskoczyl z sensownym zestawem na intelu…

Przychylam się do prośby i przypominam,

że w tym dziale OT są źle widziane

Patrzylem na proce intela i jezeli chcesz miec 64 bitowego proca to raczej nie uda ci sie zmiescic w wyznacznej kwocie (64 bity kosztuje w tym momencie ponad 1000zl a musisz doliczyc jeszcze ddr2 ktore sa drozsze od zwyklych ddr-ów no i plyte głowna!!) także AMD to lepsze rozwiazanie… :lol:

:shock: :cry: :cry: Na ^4 Ci kasy nie starczy :frowning: