Zakup nowego komputera

Witam All

od jakiegos prawie miesiaca borykam sie z doborem czesci do nowego kompa moje typy to:

-DFI Infinity NF Ultra II-M2 (nForce4 Ultra)

-AMD Athlon 64 3000+ BOX (socket AM2) Orleans

-PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 800MHz CL4/1000 MHz CL5

-Galaxy GeForce 7600 GS Zelman edition 1.2 ns

-Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB Cache, NCQ (zapis prostopadły)

-TOPOWER TOP-526P6

Tylko teraz taki pytanie czy oplaca sie wyzucac tyle kasy na ramy a mianowicie czy przy tej konfigoracji wicisne z tych ramow max czy lepiej zaoszczedzic troche kasy kupujac 667mhz i zainwestowac w

<> ?

zastanawialem sie nad ramami Team Group - TeamXtreame ktore cechuja sie malymi timingami przy duzych czestotliwosciach ale nie mam pojecia jak wygladaja ich ceny i czy sa na tyle dostepne zebym mogl je kupic

Za odpowiedzi i sugestje z gory Thx

Wszystko ok, ale brałbym tą drugą opcje tzn. RAM 667MHz, i Athlon 64 X@ 3600 :!: Napewno bedzie lepszym rozwiązaniem :wink:

cj jest lepsze 800mhz CL4 czy 667mhz CL3 i dlaczego??

800mhz ponieważ są szybsze.

Słyszalem od pewnej osoby ze timingi sa przy takich wartosciach wazniejsze

Jednak ja bym brał to co zaproponowałeś w pierwszym poście tylko pamiątki lepiej Good Ram Pro 800Mhz CL5.

To jest mój 300 post :stuck_out_tongue:

-Galaxy GeForce 7600 GS Zelman edition 1.2 ns

-Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB Cache, NCQ (zapis prostopadły)

-TOPOWER TOP-526P6

-AMD Athlon 64 3000+ BOX (socket AM2) Orleans

ja bym tak wybrał:) SAM jutro kupuje tego samego GeForce 7600GS zalman 1,2 dobry wybur chłopcze a ile cie to wyjdzie??

Ja bym wziął procek pod C2D. Najwydajniesze procki, a wy nie kupujecie :stuck_out_tongue:

nooo ale drogie jak H** nic nie mowie ale sie pytalem C2D 2,5GHZ kosztuje 900 ZŁ a niekażdemu sie chce kupywac za tyle proca chociaz kala sie:) na razie nie potrzeba wymiany mi bo mam nowy proc

To kupuje się ‘‘najsłabszą’’ wer C2D za 730 zł i podkręca i ma się z 1.8@2.5 GHz za darmo*

*- nie licząc poboru prądu :stuck_out_tongue:

nio racja racja:)xD

Dokupujesz dodatkowe chłodzenie i kręcisz do 3,2 Ghz :slight_smile:

Ale najpierw trzeba miec kase na Core 2 Duo i porządną płyte główną.