Zakup nowego PC termin 2 miesiące

Otóż po długim zastanowieniu i czytaniu opinii zdecydowałem się na takie coś. Proszę dajcie swoją opinię oraz co zmienić w razie czego.

Płyta główna

  1. Asus PRIME X370-PRO + 667,26
  2. MSI X370 SLI PLUS + 529,00

Procesor

  1. AMD Ryzen 7 1700 3,0GHz BOX + 1323,76

RAM

  1. ADATA XPG Z1 16GB (2X8GB) DDR4 + 539,00

Dysk
SSD

  1. Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3 + 399,00 / 379 zł
  2. Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 + 245,00

HDD

  1. BRAK

Zasilacz

  1. Zasilacz EVGA SuperNOVA 650W + 605,92 / 543zł
  2. Zasilacz EVGA 650W Supernova 650GQ + 409,88

Obudowa

  1. NZXT PHANTOM 820 BIAŁA + 1058,06

Karta graficzna

  1. MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB + 1489,00 1360 brutto

Na razie nie planuję kupować karty graficznej gdyż ceny są zawyżone i będę na pewno czekał na ich spadek cen. (aktualnie pozostaje na moim gtx 660)
Macie tam pkt 1,2 czy 3 są to możliwości nad którymi się zastanawiam i jestem bardziej przekonany na tych pierwszych pozycjach.

Chciałbym też uzyskać informacje w sprawie ssd czy te dyski szybko się zużywają gdyż zazwyczaj proponują zakupić 1 ssd i drugi hdd ? proszę być rygorystyczny gdyż planuje zakupić sprzęt za około nie dłużej niż 2 miesiące. Przyznaję się że zasilacz był wyborem w ciemno tak też proszę jak coś o poprawienie mojego wyboru. Obudowa nie podlega zmianie z przyczyn nadprzyrodzonych “_” . Aaaa i jak z ram-em czy ten ram jest odpowiedni do płyty i procka, bo wiem że bywają różnej maści problemy z ram i jego poprawną pracą w 3200 mhz .

Ceny mogły się lekko pozmieniać (mam na dzieje tą dobrą stronę) wiec nie bierzcie je całkowicie pod uwagę.

ceny maksymalnej nie podałem gdyż nie wiem ile dokładnie chce przeznaczyć na PC chcę kupić komputer dobry z dobrą ceną.

Ja bym poczekał parę tygodni na premierę nowych Inteli. i7 8700 (bez ‘k’) kupisz w podobnej cenie do tego R1700, a będzie pewnie szybszy i mniej problematyczny.

Przy pamięci nie podałeś prędkości. Generalnie im szybsze tym lepsze, warto sprawdzić listę kompatybilności producenta płyty.

256GB SSD, a 128GB to zdecydowanie za mało. Nie radziłbym nic poniżej 512GB. Tylko kilka stów różnicy.

Obudowy za ponad 1000zł kompletnie nie rozumiem, ale co kto lubi :slight_smile: Osobiście trzymam kompa w innym pomieszczeniu (dociągnięty obraz i USB po 5m kablach), więc mógłby być nawet w worku od ziemniaków. Dla mnie to kawał blachy, w który montuje się podzespoły i wiatraki.

Ja bym za bardzo nie czekał - święta idą, dodatkowo dolar podrożeje…

Premiera nowych CPU jest za ok. tydzień :), więc bez przesady. Sam czekam, bo najwyższy czas wymienić prawie dwuletni 6700k. Potrzebuję więcej rdzeni, a po wgłębieniu się w temat Ryzenów postanowiłem poczekać na kontrofertę Intela.

A skoro masz pewne info, że dolar podrożeje to kupuj ile wlezie na Forexie! :slight_smile: Będziesz bogaczem.

Czyli tak ogólnie to wszystko ok ? bo nie widzę żadnej krytyki z waszej strony. To poczekam jeszcze z 2 tygodnie (być może spadną jeszcze ceny i coś się może jeszcze zmieni) i biorę się za zakup. Dziękuje wszystkim za radę Pozdrawiam.

Gdyby jeszcze coś się zmieniło proszę śmiało pisać.

Nie, nie wszystko ok. Bo pojutrze premiera nowych procesorów. Także po 5 października zgłoś się po zestaw. Tego nie ma nawet sensu jakkolwiek komentować, bo do czasu kupna i tak sporo się pozmienia.