Zakup nowego telefonu

Witam serdecznie,
Od pewnego czasu przymierzam się do zakup nowego telefonu.Jak na razie na oku ma dwa modele od chińskiego giganta (nazwy modeli podam poniżej). Mam nadzieję, że pomożecie mi rozstrzygnąć mój dylemat co do zakupu lepszego telefonu. Jeżeli obydwa modele okazały by się mało rozsądnym pomysłem to chętnie przyjąłbym jakieś inne ciekawsze propozycje. Z góry dziękuję

  1. Xiaomi redmi note 8 pro
  2. xiaomi mi 9t
    BUDŻET-1200/1300

8 pro jest na procesorze MeediaTek, radziłbym przetestować przed zakupem.

1 polubienie

Działa. Candy Crush Saga idzie jak burza :joy:

1 polubienie

I co z tego że MeediaTek? U mnie też jest i to nie ten sam grzejnik co Samsungi z Qualcomm

1 polubienie

Posiadam 8 Pro i jestem bardzo zadowolony

1 polubienie

Mi 9t sobie weź.
Jeżeli chodzi o redmi note 8 pro to jest na Mediateku - nie jest to zły procesor, ale wsparcie szybko będzie leżeć. Lepiej wziąć 9t na Snapdragonie, bo Xiaomi niestety szybciej zaniedbuje aktualizacje systemowe i wolniej wprowadza nowości na smartfony oparte o Mediatekach. Oba oczywiście będą ok, ale jeżeli zależy Ci na aktualizacjach lepszym wyborem będzie 9t.

1 polubienie

Co się tak tego Mediateka boicie?

1 polubienie

Pewnie dlatego, ze wszystkie Mediateki przy obecnej średniej półce to były złomy, ciekawy jestem jak z nową serią.

1 polubienie

Tu nie chodzi, że to złe procesory, ale polityka aktualizacji wobec takich urządzeń jest mniej korzystna. Również, gdy chcesz zmienić ROM to jest więcej zabawy, bo mediateki nie mają Fastboot mode, gdzie przez ADB można wiele zdziałać, a w trybie EDL bardzo łatwo o uceglenie urządzenia i brak komunikacji.
Zobacz sobie na przykładzie Redmi Note 4 jak bardzo cykl wydawniczy aktualizacji ROMu był rozjechany tylko i wyłącznie przez MTK (ten model był na snapdragonie i była wersja na mediateku)