Zakup nowego zasilacza

Witam chciał bym się poradzić na co patrzeć przy wyborze zasilacza i czy dostane coś dobrego do 500 zł z góry dziękuje pomoc.

Marka, Moc, Sprawność.

Do jakiego sprzętu ma być ten zasilacz?

To mój komputer

 

Procesor Dual Core E6700 3.2GHz

​Płyta główna GIGABYTE GA-G41MT-S2PT

Zasilacz  IBOX ATX 400W BASIC CE+PFC 24PIN 

Ramy DDR3 8gb

Grafa Nvidia GeForce GT 440 1GB DDR3

 

Pytałeś się do jakiego GPU nie mam jeszcze grafki ten zasilacz ma być zakupiony po to bym mógł kupić sobie dopiero karte graficzną **  **

Ten wystarczy z zapasem… http://www.ceneo.pl/11379166

Źle się wypowiedziałem ten sprzęt co podałem to mój aktualny i mam zamiar wymienić na inną kartę graficzną by popykać sobie w jakieś lepsze gierki jak bf3 wiedźmin czy coś w tym rodzaju i do tego potrzebuje lepszego zasilacza   

XFX 450W wystarczy, chyba że planujesz zakup karty pokroju GTX 780 TI ale do reszty gratów to bezsens.

Dzięki za pomoc temat zamknięty

Czyli ten XFX 450 W na da się ta do hd7770 ?

Przy tej karcie zasilacz będzie miał jeszcze spory zapas mocy.

Witam to znowu ja zakupiłem zasilacz xfx 450w ale mam wrażenie że coś jest nie tak z jedna zwtyczek do płyty głownej 24pin brkuje jednego kabla czyli wychodzi na to że jest to 23 pin czy tak powinno być ?

To jest normalne, nowoczesne zasilacze mają usunięta linię -5V (od 2003r), wszytko gra :slight_smile:

okablowanie

Dzięki już myślałem że będę musiał odesłać ;D

Zbliża się dziesiąty wiec czas na nową kartę graficzną która posiada PCI express 3.0 i teraz pytanie czy z moją płytą główna ona zadziała GIGABYTE GA-G41MT-S2PT czytałem na forach że jeśli kartę 3.0 wsadzi się do płyty z wejściem 1.0 to nie będzie działać chciałem się zapytać czy to prawda ?

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Twoja płyta ma PCI-E 2.0, na marginesie :slight_smile:

Poza tym PCI-e ma kompatybilność wsteczną, karta 3.0 będzie działać na złączu 1.0.

Thx ale nadal nie widzę gdzie to jest napisane w specyfikacji mojej płyty główniej na stronie producenta  

Podaj dokładną rewizję płyty, bo są trzy: 1.0, 2.0 i 2.1. rewizję odczytasz w CPU-z -> zakładka Mainboard.

Sprawdzałem i i nie widzę tylko jest chipset rev. A3 i niżej A1 koło nazwy płyty jest pole gdzie pisze x.x ale zdaje mi się że mam 2.0 bo kiedyś wgrywałem biosa i potrzebowałem ale wtedy to odkręcałem kompa i w środku patrzałem 

Sprawdź w lewym dolnym rogu płyty.